menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  10.5.16 από isaak

Ήττα της αναπτυξιακής στο Ναύπλιο από την 2η μικτή (54-60)

Κοινοποίησέ το :


Μία ήττα με 60-54 από την 2η μικτή επεφύλασσε η απογευματινή 2η αγωνιστική στο Ναύπλιο όπου διεξάγεται η τελική φάση των Πανελληνίων Αγώνων Παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών που διοργανώνει η ΕΟΚ σε συνεργασία με το Δήμο Ναυπλιέων και την ΕΣΚΑΚ. Στο ντέρμπι της δεύτερης αγωνιστικής η ΕΚΑΣΘ επικράτησε της ΕΣΚΑ με 73-64. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΕΣΚΑΝΑ-2η Μικτή 54-60
Δεκάλεπτα: 13-20, 29-26, 39-48, 54-60
Διαιτητές: Συρεγγέλας-Κοντογιαννόπουλος
ΕΣΚΑΝΑ(Ράμος-Σώχος): Κολοβέρος 10(1), Φιλίππου, Μπουρσούκης, Γραμματικός 6, Σαρλάνης 1, Ραγιάς 12, Γαλάνης 8, Πετρόπουλος 4, Μωραϊτης 1, Ιωσηφίδης 2, Λογοθέτης 6, Ζευγαράς 4.
2η Μικτή (Καρκανάκης-Καρατσώρης): Τσοπουρίδης, Λαγουδάκης, Μιχαήλ, Κοϊτσάνος 1, Περρης 4, Χριστοφορίδης 7, Μούτσα 12(2), Παναγιώτου 5(1), Τσάμης 5, Κουρτίδης 13(1), Κουτζόγλου 8, Μαναβάκης 5. 

1η Μικτή-3η Μικτή  58-93
Δεκάλεπτα: 12-26, 29-46, 50-69, 58-93
Διαιτητές: Μπακάλης-Γιακουμάκης
1η Μικτή (Κιτσούκαλης-Μανωλιτσάκης): Μιχόπουλος 2, Χρονόπουλος 4, Λουζιώτης 1, Καφεζάς 5(1), Ζαγαλίκης, Μπουγάς 2, Μιχαλόπουλος 13, Ζάρκος 7, Σούρλος 7, Παπαφωτίου 9(1), Παπανδριόπουλος 6, Βούλγαρης 2.
3η Μικτή (Κασιμίδης-Τζέλας): Τσούκας 9(1), Δατσιαδης 6, Τσαπράζης 2, Δάμτσιος, Σούλης 5(1), Τουλούπης 9(1), Παπαδημητρίου 14(1), Βησσαρίου 3(1), Γκαντίδης 6, Διαλεσιώτης 9, Κάδρας 19, Καραγεωργίου 11(1). 

ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑ  73-64
Δεκάλεπτα:  15-17, 37-37, 52-51, 73-64
Διαιτητές: Μπακάλης-Γιακουμάκης
ΕΚΑΣΘ(Μπιζάνης-Χριστοφορίδης): Νικολαϊδης 8(2), Κυφωνίδης, Κλωνάρας 2, Φίλιος 4, Γκύζης 9, Πράπας, Ζούντσας 2, Βακουφτσής 12, Σωτηρίου 10, Κωστίκας, Σιδηροηλίας 16, Γεωργαλάς 10.
ΕΣΚΑ (Καλαϊτζής-Πέτρου): Λαναράς 2, Καράμπελας 2, Κωστόπουλος 10, Σταυρακούκας 13(1), Σπύρογλου 6, Ευαγγελιάδης 3, Γκίνος, Οικονόμου 9, Ταταράκης, Σωτηρίου 6, Κρασάκης 13. 

Η βαθμολογία

ΕΚΑΣΘ 2-0  4
ΕΣΚΑ 1-1  3
ΕΣΚΑΝΑ  1-1  3
3η Μικτή 1-1 3
2η Μικτή 1-1  3
1η Μικτή  0-2   2

Το αυριανό πρόγραμμα

3η αγωνιστική-Πρωί

09:00 ΕΣΚΑΝΑ-3η Μικτή
10:30 ΕΣΚΑ-1η Μικτή
12:00 ΕΚΑΣΘ-2η Μικτή

4η αγωνιστική-Απόγευμα

17:00 ΕΣΚΑ-3η Μικτή
18:30 1η Μικτή-2η Μικτή
20:00 Τελετή λήξης-Απονομές
20:30 ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑΝΑ

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right