menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  10.5.16 από isaak

Επανήλθε στις νίκες η αναπτυξιακή στο Ναύπλιο 67-61 την 3η Μικτή

Κοινοποίησέ το :
Επανήλθε στις νίκες η αναπτυξιακή που επιβλήθηκε 67-61 της 3ης μικτής στα πλαίσια της  τρίτης αγωνιστικής  σήμερα το πρωί στο Ναύπλιο στην  τελική φάση των Πανελληνίων Αγώνων Παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών που διοργανώνει η ΕΟΚ σε συνεργασία με το Δήμο Ναυπλιέων και την ΕΣΚΑΚ. Η ΕΚΑΣΘ που επικράτησε με 77-61 της 2ης Μικτής ομάδας παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα της διοργάνωσης. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΕΣΚΑΝΑ-3η Μικτή  67-61
Δεκάλεπτα: 20-16, 33-28, 51-44, 67-61
Διαιτητές: Βαρελάς-Συρεγγέλας
ΕΣΚΑΝΑ(Ράμος-Σώχος): Κολοβέρος 11(1), Φιλίππου, Μπουρσούκης 2, Γραμματικός 13, Σαρλάνης 8, Ραγιάς 5, Γαλάνης 2, Πετρόπουλος 5(1), Μωραϊτης 5, Ιωσηφίδης 5, Λογοθέτης 7, Ζευγαράς 4.
3η Μικτή (Κασιμίδης-Τζέλας): Τσούκας 7, Δατσιαδης 2, Τσαπράζης, Δάμτσιος, Σούλης 9, Τουλούπης 4, Παπαδημητρίου 6, Βησσαρίου 16, Γκαντίδης 2, Διαλεσιώτης, Κάδρας 8, Καραγεωργίου 7. 
ΕΚΑΣΘ-2η Μικτή 77-61
Δεκάλεπτα: 20-21, 36-39, 59-51, 77-61
Διαιτητές: Στρούμπος-Τσιραμανές
ΕΚΑΣΘ(Μπιζάνης-Χριστοφορίδης): Νικολαϊδης 8, Κυφωνίδης 2, Κλωνάρας 7, Φίλιος 4, Γκύζης 9(1), Πράπας 2, Ζούντσας, Βακουφτσής 9, Σωτηρίου 16, Κωστίκας 8, Σιδηροηλίας 3, Γεωργαλάς 9.
2η Μικτή (Καρκανάκης-Καρατσώρης): Τσοπουρίδης 4, Λαγουδάκης, Μιχαήλ 10, Κοϊτσάνος 2, Περρης 5, Χριστοφορίδης 5, Μούτσα 4, Παναγιώτου 5(1), Τσάμης 10(1), Κουρτίδης 9(1), Κουτζόγλου 3, Μαναβάκης 4. 

ΕΣΚΑ-1η Μικτή  72-42
Δεκάλεπτα: 20-10, 34-19, 48-32, 72-42
Διαιτητές: Στρούμπος-Τσιραμανές
ΕΣΚΑ (Καλαϊτζής-Πέτρου): Λαναράς 6(2), Καράμπελας 2, Κωστόπουλος 6, Σταυρακούκας 4, Σπύρογλου 14(2), Καραμανλής, Ευαγγελιάδης 8, Γκίνος 6, Οικονόμου 16, Ταταράκης 5(1), Κρασάκης 5. 
1η Μικτή (Κιτσούκαλης-Μανωλιτσάκης): Μιχόπουλος, Χρονόπουλος 2, Λουζιώτης 5, Καφεζάς 9, Ζαγαλίκης, Μπουγάς, Μιχαλόπουλος 13, Ζάρκος 5, Σούρλος 2, Παπαφωτίου 3, Παπανδριόπουλος, Βούλγαρης 3.



Το απογευματινό πρόγραμμα-4η αγωνιστική
17:00 ΕΣΚΑ-3η Μικτή
18:30 1η Μικτή-2η Μικτή
20:00 Τελετή λήξης-Απονομές

20:30 ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑΝΑ

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right