menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  19.3.17 από isaak

Α΄ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ολοκληρώθηκε η κανονική σεζόν

Κοινοποίησέ το :








ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ –ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 41-64
Διαιτητές: Πέππας, Μπιτέρνας.
Δεκάλεπτα: 10-17, 19-35, 31-52, 41-64.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Ρουστέμης): Τσάλου 7(1), Γουργιωτοπούλου , Στοτσένη 7, Μεγαλούδη 7, Πέππα 7(1), Ιωσηφίδη, Κοκκαλάρα,, Μαρούγκα 4(1), Λούκου 5(1), Κόντου , Πίνη, Πόγκα 4.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης):Παπαδοπούλου 4, Καρακασίδου 8, Κιαουλιά Μαλ., Καραπατάκη , Κιαουλιά Μαρ.5(1), Καλαφάτη 6, Κοντραφούρη 6, Παπαμιχαήλ 6, Χατζηλεοντή 25, Τζιλιάνου 4, Μπαιμπάκη .

ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ  ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 56-43
Διαιτητές : Φραγκιαδάκης , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 14-06, 23-21, 35-32, 56-43
ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ  ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παναγιωτόπουλος): Σπανού , Μιχαλοπούλου , Χαρούνι 2, Γιαννακοπούλου 6, Μπαλωμένου 2, Πάγγου 8, Μόκα 8, Μαχαίρα , Κονόμη 8, Μούτσα 22(1) , Τζουνοπούλου , Παπαθεοδώρου
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. (Καραγάνης): Γιαννέλου , Παναγιωτοπούλου , Σερδαλή 6 Μαμίλι 13(2) , Κωνσταντοπούλου 4, Νέζη , Δρουμπούκη 8 , Γκολιμπιάν 12

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π.   -ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ. 32-71
Διαιτητές : Ανδρεόπουλος , Αλιμπέρτης
Δεκάλεπτα : 06-17 , 14-26 , 23-42 , 32-71 
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. ( Βροχίδου ) : Καραθανάση 4 ,  Μόσχου 7 ,  Καμπαρδή ,  Γεωργίλη  9 ,  Παρασκευοπούλου 7 ,  Σουλάϊ ,  Ξεπατεράκη Ε. 5 (1),  Ρήττα ,  Ξεπατεράκη Π. ,  Μπελεγρή   .
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Παπαναστασίου ) : Μπουρσούκη 4 ,  Ρήγα 9 (1),  Τζιούτζιου 11 ,  Βώλου  10 ,  Κρητικοπούλου 7 (1),  Ρούτση 8 ,  Προέδρου  12 ,  Τάραμα 10   .

ΑΟΝΑ –ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 37-57
Διαιτητές: Σιμά , Καρύκας
Δεκάλεπτα : 10-17, 15-32, 23-44, 37-57
ΑΟΝΑ (Καρπετάς): Κουκουλιτάκη 2, Ξενιτοπούλου 2 , Μιχάλη 1 , Ρετσινά Σ. 7, Μαρκολέφα 2 , Κατσαρέα 3, Παπακωνσταντίνου 9 , Ρετσινά Ζ. , Καπετανοπούλου , Μπόγα 2, Παπαϊωάννου 7, Κασωτάκη 2
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κότσιφα): Συγγρού 2, Καβούνη , Μπουντούρη 11(1), Αναστασοπούλου 9 , Τζιαφέτα 2, Μωραίτη Γ. 8(2) , Κεκλίκογλου 2, Φλόκα  2, Ανδρικοπούλου  11 , Λυμπέρη 2, Μωραίτη Λ. , Καλογερία 8

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ –ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 21-78

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 55-47
Την τελευταία αγωνιστική σώθηκε η Δάφνη Αγ. Δημ. 


            ΤΕΛΙΚΗ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
1
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
44
22
22
0
1443
730
2
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 
40
22
18
4
1154
913
3
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 
39
22
17
5
1141
835
4
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
38
22
16
6
1383
875
5
ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 
36
22
14
8
1098
1022
6
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 
32
22
10
12
1039
1027
7
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
32
22
10
12
894
1033
8
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
30
22
8
14
1115
1213
9
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 
30
22
8
14
929
1018
10
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 
29
22
7
15
900
1082
11
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 
24
22
2
20
560
1208
12
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 
21
22
0
21
1
604
1304


Στην Β΄ υποβιβάστηκαν Ατρόμητος Προοδευτική και Φοίνικας Πειραιά ενώ από την Β΄ στην Α΄ ανήλθαν Ολυμπιακός , Τερψιθέα Γλυφάδας και ΑΣ Κορυδαλλός


Τα πλέϊ οφ  που ξεκινούν στις 1 Απριλίου: Τα ζευγάρια (προτεραιότητα έχουν τα πλέϊ οφ των νεανίδων)

Φάρος Κερατσινίου –Τερψιθέα Γλυφάδας , 
Πρωτέας Βούλας – Ολυμπιακός , 
Πανιώνιος –Ελευθερία Μοσχάτου , 
Κρόνος Αγ. Δημ. –Ίκαρος Καλλιθέας 

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right