menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  5.3.17 από isaak

Α΄ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 20Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - Στην Α΄ ανήλθαν Ολυμπιακός και Τερψιθέα Γλυφάδας

Κοινοποίησέ το :
Α.Ο.Ν.Α- ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  32-61
Διαιτητές: Σιμά, Αιβαλιώτης
Δεκάλεπτα : 7-21, 18-37, 24-51, 32-61
ΑΟΝΑ (Καρπετάς):  Κουκουλιτάκη 3(1), Ξενιτοπούλου 1, Μιχάλη, Μαρκολέφα, Ρετσίνα Ζ, Κατσαρέα 10, Παπακωνσταντίνου 14(1), Μπόγα , Ρετσίνα Σ-Σ 2, Καπετανοπούλου, Παπαιωάννου 2.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.(Λειβάδης): Παπαδοπούλου , Κιαουλιά Μαλ. 5(1), Καραπατάκη , Κιαουλιά Μαρ. 4, Καλαφάτη 4, Κοντραφούρη  20, Παπαμιχαήλ , Διακάκη , Χατζηλεοντή 15, Δράκου 2, Μπαιμπάκη 11.
 ΠANEΛEYΣINIAKOΣ-KPONOΣ ΓΣ 44-78
Διαιτητές : Γερουλάνος , Πέππας
Δεκάλεπτα :10-20,25-40,41-59,44-78
ΠANEΛEYΣINIAKOΣ (Pουστέμης) : Λιαδάκη  2, Γουργιωτοπούλου  3 (1), Στοτσένη 5, Mεγαλούδη  15(1), Iωσηφίδη , Kοκκαλάρα , Πέππα 12(2), Mαρούγκα  1, Λούκου  2, Kόντου 4, Στέβη Πόγκα
KPONOΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παναγόπουλος): Mπέκιου  12(1), Mποσγανά  25(1), Kαραγκούνη 5, Έγγελη , Kουλούρη 18(2), Σκουγου, Mπαγντασαριάν  2, Bλαχονάτσιου , Γρηγοροπούλου 16, Mυστικού , Kαρκακέλα

 ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 69-74 παρ.
Διαιτητές : Σταγιάνος , Κοκκόσης
Δεκάλεπτα : 20-12, 37-23, 44-39, 58-58 (καν. αγ.), 69-74 παρατ.
ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παναγιωτόπουλος): Μιχαλοπούλου 2, Χαραλαμπίδου 12(1) , Γιαννακοπούλου 11(1) , Πάγγου , Χαρούνι 2 , Κονόμη 12, Μούτσα 30(1) , Τζουνοπούλου, Μπαλωμένου
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Παπαναστασίου ): Μπουρσούκη 7(1) , Ρήγα 5, Τζιούτζιου 8, Βώλου , Τσίρκα 9, Κρητικοπούλου , Ρούτση 26, Προέδρου 19(2)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 59-48
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. 56-38
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 39-45 
                                      ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
40
20
20
0
1317
662
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
36
20
16
4
1042
837
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
36
20
16
4
1036
758
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
34
20
14
6
1233
811
ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  
33
20
13
7
1015
917
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
29
20
9
11
807
932
-------------------------------------------
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
28
20
8
12
893
947
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
28
20
8
12
1026
1074
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
27
20
7
13
835
916
-------------------------------------------
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
27
20
7
13
813
976
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
22
20
2
18
517
1072
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
19
20
0
19
1
529
1161



Στα μπαράζ της Β΄ κορασίδων νίκησαν Ολυμπιακός και Τερψιθέα Γλυφάδας και ανήλθαν στην Α΄ κατηγορία . 

Αναλυτικά ΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡ. 24-37, ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 44-30 .Οι νικητές Ολυμπιακός και Τερψιθέα Γλυφάδας θα αγωνιστούν στον μεγάλο τελικό το ερχόμενο Σάββατο (13.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ) για την 1η -2η θέση αφού εξασφάλισαν την άνοδο και την συμμετοχή στα πλέϊ οφ . 

Οι ηττημένοι ΑΣ Κορυδαλλός και Ιωνικός Νικαίας θα αγωνιστούν στον μικρό τελικό το ερχόμενο Σάββατο (20.00 ΚΛ. ΣΕΦ Β). Ο νικητής θα ανέλθει στην Α΄ κατηγορία κορασίδων . 

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right