menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  28.12.16 από isaak

Τρία στα τρία η ΕΣΚΑΝΑ (pic's) στο 33ο Χριστουγεννιάτικο παίδων "Π. Καπαγέρωφ" του Καρπενησίου

Κοινοποίησέ το :




Η τρίτη αγωνιστική του 33ου τουρνουά Χριστουγέννων παίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ» πραγματοποιήθηκε το πρωί της Τετάρτης 28 Δεκεμβρίου. Η ΕΣΚΑΝΑ τριπλασίασε τις νίκες της, αφού επιβλήθηκε με 71-42 των Επίλεκτων Καρπενησίου, οι οποίοι είχαν βελτιωμένη παρουσία. 


Στο δεύτερο ματς οι Επίλεκτοι Νότου συνέχισαν με θετικό αποτέλεσμα, αφού κέρδισαν με 70-61 την ΕΣΚΑ. Η ΕΚΑΣΘ του Γιάννη Μπιτζάνη ήταν ξανά σαρωτική,  συντρίβοντας με 85-43 τους Επίλεκτους Βορρά. Οι τελευταίοι μαζί με την ομάδα του Καρπενησίου δεν έχουν κάποια νίκη.

Στο αθλητικό κέντρο βρέθηκε μεταξύ άλλων και ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης με τον Αντιδήμαρχο Καρπενησίου Κλεομένη Λάππα, συνομιλώντας με τον τεχνικό υπεύθυνο του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.Κ. Κώστα Πολίτη.

Σήμερα το απόγευμα και ώρα 19:00 θα διεξαχθεί στο Avaris ημερίδα στα πλαίσια του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.Κ., ενώ θα υπάρξουν επίσης βραβεύσεις και ανάδειξη της καλύτερης 5αδας. Η 4η αγωνιστική θα γίνει το πρωί της Πέμπτης(29/12) με τους αγώνες: Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Βορρά (09:00), ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου(10:30) και ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑΝΑ(12:00)

ΕΣΚΑΝΑ -ΕΠΙΛΕΚΤΟΙ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 71-42 
Διαιτητές: Αλέκος Κοτσιμπός & Μαρία Ζαφείρη(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Τα δεκάλεπτα: 18-11, 37-21, 55-27, 71-42
ΕΣΚΑΝΑ (Θανάσης Ράμμος, Δημήτρης Σώχος ): Κολόβερος 19, Οικονομόπουλος 4, Κωστούλας 6, Σκόρδος 15, Κοκορέλης 6, Νάνος, Φιλίππου 2, Μπουρλάκης 8, Ρούκας 11, Ορφανουδάκης
Επίλεκτοι Καρπενησίου (Κατερίνα Μπαλωμένου& Φώντας Ζαχαρόπουλος): Σβερώνης 2, Τσιώλης 10, Τσιαμάκης, Κατσαρός 11, Καραμπάς, Καραθάνος, Νούλας 2, Ντότσικας, Τάσιος, Μαντζαφίνης, Τάκης 11, Κωστής 6

ΕΣΚΑ - ΕΠΙΛΕΚΤΟΙ ΝΟΤΟΥ 61-70
Διαιτητές: Αλέκος Κοτσιμπός& Θανάσης Χουσιάδας(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Τα δεκάλεπτα: 21-19, 37-35, 50-57, 61-70
ΕΣΚΑ (Γιώργος Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 12, Παπαθανασίου 2, Ματσούκης, Καραμανλής 10, Καλογερόπουλος 3, Σιδέρης 3, Καρέλλας 3, Πετρίδης 6, Κατσογιάννης 8, Οικονομίδης 2, Νάσσης 3, Αρσενικός 9
Επίλεκτοι Νότου (Γιώργος Δήμος& Χρήστος Σγουρίτσας): Παπαλέξης, Χρονόπουλος 8, Κωνστάντουρας, Βαμβουκάκης 2, Καφέζας 15, Λογοδότης 2, Μαντίκος 3, Παντουβάκης 2, Τσιαμπράζης 4, Μαντσούκας 12, Μοίραλης 11, Τσολάκης 2, Σανούδος 10


ΕΚΑΣΘ -ΕΠΙΛΕΚΤΟΙ ΒΟΡΡΑ  85-43 
Διαιτητές: Θανάσης Χουσιάδας& Μαρία Ζαφείρη(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Τα δεκάλεπτα: 19-7, 40-17, 67-31, 85-43
ΕΚΑΣΘ (Γιάννης Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 8, Νικολαΐδης, Χαρίτογλου 2, Παπαπασχάλης 4, Περρής 12, Πράπας 17, Πετανίδης 14, Φίλιος 12, Παπασάβογλου Αρ. 5, Καλόγηρος 5, Κόνσουλας, Παπασάβογλου Αν. 6
Επίλεκτοι Βορρά (Θεόδωρος Αστεριάδης): Παπαγιάννης 2, Μαργαριτόπουλος, Βαζούκης, Παπαδόπουλος 1, Τζιοβάρας 3, Χασάπης, Νέστορας, Γεωργίου 7, Γιαννούλτσης 9, Χάχαλος 1, Παναγιώτου 4, Τσιάμης 16





















Φωτορεπορτάζ από τα άλλα ματς της 2ης μέρας 




























Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter

Ενδιαφέρουν

chevron_left home chevron_right