menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  29.12.16 από isaak

32ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ “ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ” - Οι κλήσεις αθλητριών

  

          Το τουρνουά Χριστουγέννων Κορασίδων “ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ”      
  θα διεξαχθεί στο Αθλητικό Κέντρο Τσοτυλίου του Δήμου Βοΐου  
  03-07 Ιανουαρίου 2017 και διοργανώνεται από την Ε.Ο.Κ, τον Δήμο
  Βοΐου και την Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.
     Οι Ομοσπονδιακοί Προπονητές έχουν επιλέξει τις παρακάτω
   αθλήτριες, που θα πάρουν μέρος στο Τουρνουά:
Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
  ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ,ΤΖΑΝΕΤΟΥ ΑΘΗΝΑ,ΜΠΟΣΓΑΝΑ ΕΛΕΝΑ(ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.
  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Γ.Σ.),ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ(Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ),
  ΧΑΤΖΗΛΕΟΝΤΗ ΙΩΑΝΝΑ(Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ),ΜΟΚΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ, ΜΟΥΤΣΑ   ΟΡΝΕΛΛΑ(Γ.Σ.ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ), ΠΑΝΤΕΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ  (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.)
     Οι συνοδοί και οι αθλήτριες θα μετακινηθούν με το πούλμαν,
  που θα αναχωρήσει από το γραφείο της Ε.Ο.Κ. στο Ο.Α.Κ.Α.
  στις 03/01/2015 και ώρα 09:45.
     Οι αθλήτριες και οι προπονητές θα μείνουν στους ξενώνες
  της Σχολής Δημοτικής Αστυνομίας, στο Τσοτύλι Κοζάνης.  
     Η επιστροφή των αθλητριών, θα γίνει με τον ίδιο τρόπο   στις 07  Ιανουαρίου 2017.



Το πρόγραμμα των αγώνων είναι:
Τετάρτη 4/1
Προπονήσεις
09.00 Κλειώ
10.00 Ερατώ
11.00 Ουρανία
12.00 Αφροδίτη
1η αγωνιστική
16.00 Κλειώ-Ερατώ
17.30 Ουρανία-Αφροδίτη
Πέμπτη 5/1
09.00 Ερατώ
10.00 Ουρανία
11.00 Αφροδίτη
12.00 Κλειώ
2η αγωνιστική
16.00 Ερατώ-Ουρανία
17.30 Αφροδίτη-Κλειώ
Παρασκευή 6/1
Προπονήσεις
09.00 Αφροδίτη
10.00 Ερατώ
11.00 Κλειώ
12.00 Ουρανία
3η αγωνιστική
16.00 Αφροδίτη-Ερατώ
17.30 Κλειώ-Ουρανία
19.00 Τελετή Λήξης - Απονομές
Η επόμενη γενιά του γυναικείου μπάσκετ δίνει ραντεβού στο Τσοτύλι και στο καθιερωμένο πια Τουρνουά Χριστουγέννων «Πέτρος Καπαγέρωφ».

Το τουρνουά θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Τσοτυλίου, Δήμου Βοϊου, 3-7 Ιανουαρίου 2017 και διοργανώνεται από την ΕΟΚ, το Δήμο Βοϊου και την ΕΚΑΣΔΥΜ.
Οι  Ομοσπονδιακοί  Προπονητές  έχουν  επιλέξει  τις  παρακάτω  αθλήτριες:
ΕΣΚΑ
Γεωργία Τριανταφύλλου 2002 1.83 ΑΕ Ν. Κηφισιάς
Ελένη Καπελέρη 2003 1.76 ΑΦΜ Αχαρνής
Εύη Τάρλα 2002 1.80 Παναθηναϊκός ΑΟ
Ολυμπία Σακελλαρίου 2002 1.73 ΑΕ Ν. Κηφισιάς
Άρτεμις Κούκη 2003 1.76 ΚΑΟ Μελισσίων
Σοφία Καστρινάκη 2002 1.77 ΑΕ Ν. Κηφισιάς
Φιλίππα Γούλα 2002 1.68 ΑΟ Άρης Πετρούπολης
Έλενα Ανδρικοπούλου 2003 1.64 Κρόνος Γέρακα
Αντιγόνη Μαυράκη 2003 1.77 Παναθηναϊκός ΑΟ
ΕΣΚΑΝΑ
Γεωργία Γρηγοροπούλου 2004 1.85 Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Μαγδαληνή Μόκα 2002 1.83 Ίκαρος Καλλιθέας
Αθανασία Παντέλη 2002 1.75 Πανιώνιος ΓΣΣ
Ορνέλλα Μούτσα 2002 1.71 Ίκαρος Καλλιθέας
Ιωάννα Χατζηλεοντή 2002 1.87 Φάρος Κερατσινίου
Αθηνά Τζανέτου 2002 1.80 Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Έλενα Μποσγανά 2003 1.85 Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Χριστίνα Αναστασοπούλου 2002 1.80 Πρωτέας Βούλας
ΕΚΑΣΘ
Μαρία Μπαξεβάνου 2002 1.77 ΑΣ Άρης
Παναγιώτα Μπαχαρίδου 2002 1.75 Παναθλητικός
Λαμπρινή Πολυμένη 2003 1.78 ΑΣ ΠΑΟΚ
Κατερίνα Μπαξεβάνου 2004 1.72 ΜΕΝΤ
Αθηνά Λέξα 2002 1.73 Αστέρας Ιπποδρομίου
Ελένη Τζέλου 2003 1.81 ΓΣ Ηρακλής
Δανάη Παπαδοπούλου 2003 1.90 Αστέρας Ιπποδρομίου
Άρτεμις Αθανάτου 2002 1.65 ΠΣ Ευκαρπίας
Ευφυμία Φίλιου 2002 1.64 ΑΣ ΠΑΟΚ
ΕΚΑΣΑΜΑΘ
Μαρία Αρσενόγλου 2002 1.76 Τιτάνες Δράμας
ΕΣΚΑΘ
Ελένη Μοδέα 2002 1.75 ΑΕΒ Διμηνιού
Έφη Πατούνη 2002 1.77 Τιτάνες Παλαμά
Ραφαέλα Χατζημπύρου 2002 1.83 Ολυμπιάδα Λάρισας
ΕΚΑΣΔΥΜ
Μαρία Τρυφωνίδου 2002 1.77 Απόλλων Πτολεμαϊδας
Ισμήνη Αντωνίου 2003 1.83 Απόλλων Πτολεμαϊδας
Ελένη Φάρου 2002 1.85 Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
ΕΣΚΑΒΔΕ
Δέσποινα Παπαροϊδάμη 2002 1.80 ΦΙΜΠΑ Πήγασος
Έλενα Παφή 2002 1.75 Θρύλος Ιωαννίνων
ΕΚΑΣΚ
Ευτυχία Δερμιτζάκη 2002 1.74 ΟΑ Χανίων
Ιωάννα Σταυγιαννουδάκη 2003 1.74 ΟΚΑ Αρκάδι
Κωνσταντίνα Φραγκάκη 2002 1.76 ΟΦΗ
Αργυρώ Σκουμπάκη 2002 1.80 ΟΑ Χανίων
ΕΚΑΣΚΕΜ
Παρασκευή Παχού 2002 1.80 ΑΣ Πανεδεσσαϊκός
ΕΣΚΑΣΕ
Βαλεντίνα Τσαβόνη 2003 1.75 Σύλλας Αιδηψού
Σοφία Τζεμπελίκου 2002 1.78 Άρης Θήβας
ΕΣΚΑΗ
Ελένη Μιχαηλίδου 2002 1.77 ΑΣ Απόλλων Πάτρας
Ευαγγελία Νάτσκου 2002 1.74 Έσπερος ΑΟΠΑ
Καλλιόπη Μιχαηλίδου 2002 1.78 ΑΣ Απόλλων Πάτρας
ΤΕ Δωδεκανήσου
Φιλοθέη-Ελένη Φραζή 2002 1.79 ΑΕ Δικαίου Κω
Στέλλα Κουζούκα 2002 1.73 ΠΑΣ Ανταγόρας
ΤΕ Χίου
Αναστασία Μουτάφη 2002 1.77 Βούρειος ΑΟ Λιβαδιών
Επικεφαλής Προπονητής  του Τουρνουά Χριστουγέννων Κορασίδων θα είναι ο  Ομοσπονδιακός κ. Τάκης Μπακογεώργος. Οι Ομοσπονδιακοί Προπονητές που θα συμμετέχουν στο Τουρνουά είναι οι κ.κ.  Ελένη  Καφαντάρη και  Ιωάννα  Κουτρόγιαννου. Οι Περιφερειακοί Προπονητές που θα συμμετέχουν στο Τουρνουά είναι οι κ.κ. Κατρά Ζοζεφίνα (ΕΣΚΑ), Βανού Έφη (ΕΣΚΑΝΑ) και  Κυρκοπούλου Όλγα (ΕΚΑΣΔΥΜ).
Όλες  οι  αθλήτριες και οι προπονητές που συμμετέχουν, θα  πρέπει  να ειδοποιηθούν  από  τις  αρμόδιες  υπηρεσίες  των  Ενώσεων  και  Τοπικών  Επιτροπών,  για  τη  συμμετοχή  τους  στο  Τουρνουά  και  για  τον  τρόπο  με  τον  οποίο  θα  μετακινηθούν.
Επίσης, θα  πρέπει  να  ενημερώσετε εγκαίρως  το  Γραφείο  Αναπτυξιακού  Προγράμματος  της  Ε.Ο.Κ.,  για   οποιοδήποτε  πρόβλημα   προκύψει  και   κυρίως  για τη  μη συμμετοχή  κάποιας  αθλήτριας  ή  Προπονητή,  που  δεν  θα  μπορέσει  να  συμμετάσχει  στο  Τουρνουά  Χριστουγέννων  από 3-7/01/2017.
Η  ημέρα  αναχώρησης  από  Αθήνα  και  Θεσσαλονίκη  είναι  η  Τρίτη  3/1/2017  και  η  ημέρα  επιστροφής  από  Τσοτύλι  το  Σάββατο  7/1/2017.
Η Συνεδρίαση της Τεχνικής Επιτροπής θα πραγματοποιηθεί στους Ξενώνες της Σχολής Δημοτικής Αστυνομίας, τη Τρίτη  3/1/2017 και ώρα 21.00.
Οι  αθλήτριες  και  οι  Προπονητές  θα  μείνουν  στους  ξενώνες της Σχολής Δημοτικής  Αστυνομίας , στο Τσοτύλι  Κοζάνης. Όλοι  οι  συμμετέχοντες  θα  πρέπει  να  βρίσκονται  στη πόλη του Τσοτυλίου  στις  3/1/2017, το  αργότερο  μέχρι  τις  19:00.
                                                ΕΙΔΙΚΕΣ  ΟΔΗΓΙΕΣ  ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ
1. ΕΣΚΑ – ΕΣΚΑΝΑ – ΕΣΚΑΗ - ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ – ΕΣΚΑΚ ,  θα  μετακινηθούν  με  το  πούλμαν, που  θα  αναχωρήσει  από  τα  γραφεία  της  Ε.Ο.Κ.  ΟΑΚΑ – Αθήνα, στις  10:00.
2. ΕΚΑΣΚ, οι  αθλήτριες  θα  μεταβούν  ακτοπλοϊκώς  στην  Αθήνα  και  θα  μετακινηθούν  με  το  πούλμαν , που  θα  αναχωρήσει  από  τα  γραφεία  της  Ε.Ο.Κ. ΟΑΚΑ – Αθήνα.
3. Τ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ – Τ.Ε.ΧΙΟΥ, οι αθλήτριεςθα μεταβούν  αεροπορικώς  στην  Αθήνα και  θα  μετακινηθούν  με  το  πούλμαν, που  θα  αναχωρήσει  από  τα  γραφεία  της  Ε.Ο.Κ. ΟΑΚΑ – Αθήνα.
4. ΕΣΚΑΒΔΕ – ΕΣΚΑΣΕ – ΕΣΚΑΘ,θα  μετακινηθούν  κατόπιν  συνεννόησης, με  το  γραφείο  Ανάπτυξης.
5.ΕΚΑΣΘ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΕΚΑΣΚΕΜ – ΕΚΑΣΔΥΜ, θα  μετακινηθούν  με  το  πούλμαν  που θα  αναχωρήσει  από  τη Γραφεία της ΕΚΑΣΘ στη Θεσσαλονίκη  (Καυταντζόγλειο  Στάδιο) στις  15:00. Υπεύθυνος  ο  κ. Γραμμενίδης  Αριστείδης.
Για  οποιαδήποτε  διευκρίνιση  απευθυνθείτε  στο  Γραφείο  Αναπτυξιακού  Προγράμματος  της  Ε.Ο.Κ.  κ.  Αντώνη  Μάρη,  τηλ.  210-6828241.

Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter

Ενδιαφέρουν

chevron_left home chevron_right