menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  29.12.16 από isaak

Πρώτη και αήττητη η αναπτυξιακή ΕΣΚΑΝΑ (5/5) στο Χριστουγεννιάτικο στο Καρπενήσι

Κοινοποίησέ το :

H καλύτερη πεντάδα στο Καρπενήσι 


Πρώτη και αήττητη η αναπτυξιακή ΕΣΚΑΝΑ στο Χριστουγεννιάτικο Π. Καπαγέρωφ στο Καρπενήσι  με 5 νίκες σε 5 ματς . 


Η αναπτυξιακή ομάδα αγοριών της Ένωσης νίκησε το πρωί και την αναπτυξιακή ΕΚΑΣΘ 52-48 και το απόγευμα στο  ματς που έκλεισε το τουρνουά  την αναπτυξιακή ΕΣΚΑ 68-51 .

Στην καλύτερη πεντάδα επελέγησαν οι 
Ιωσήφ Κολοβέρος (ΕΣΚΑΝΑ) , 
Βασίλης Καραμανλής (ΕΣΚΑ) , 
Ελευθέριος Μαντσούκας (επίλεκτοι Νότου), 
Παναγιώτης Τσάμης (επίλεκτοι Βορρά) , 
Γεώργιος Φίλιος (ΕΚΑΣΘ) 

ενώ πολυτιμότερος αθλητής  του τουρνουά  αναδείχθηκε ο Ανδρέας Καλόγηρος  της ΕΚΑΣΘ 

Καλόγηρος mvp 




Η αναπτυξιακή ΕΣΚΑΝΑ  αήττητη 


Αναμνηστικό του αντιπροέδρου της ΕΣΚΑΝΑ Γιάννη Μακρή
στον δήμαρχο Καρπενησίου κ.  Νίκου Σουλιώτη  
4η αγωνιστική

Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Βορρά 56-42
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζαφείρη
Επίλεκτοι Νότου (Δήμος-Σγουρίτσας): Χρονόπουλος 3, Κωνστάντουρας 2, Βαμβουκάκης 7, Καφέζας 13, Λογοδότης 9, Παπαλέξης 1, Μαντσούκας 18, Μοίραλης 1, Τσολάκης 2.
Επίλεκτοι Βορρά (Αστεριάδης): Παπαγιάννης 2, Μαργαριτόπουλος 6, Βαζούκης 8, Παπαδόπουλος 4, Χασάπης 4, Νέστορας 3, Γιαννούλτσης 7, Παναγιώτου 2, Τσάμης 6

ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου 44-29
Δεκάλεπτα: 10-9, 24-13, 35-21, 44-29
Διαιτητές: Χουσιάδας-Ζαφείρη
ΕΣΚΑ (Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 14, Παπαθανασίου 2, Ματσούκης 2, Καλογερόπουλος 4, Καρέλλας 7, Πετρίδης 7, Οικονομίδης 6, Νάσσης 2.
Επίλεκτοι Καρπενησίου (Μπαλωμένου-Ζαχαρόπουλος): Μπακατσιάς, Τσιώλης, Τσιαμάκης, Κατσαρός, Καραμπάς, Καραθάνος, Νούλας 2, Ντότσικας, Τάσιος 7, Μαντζαφίνης, Τάκης 6, Κωστής 14.

ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑΝΑ 48-52
Δεκάλεπτα:14-21, 26-31, 35-38, 48-52
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζαφείρη
ΕΚΑΣΘ (Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 3, Χαρίτογλου 10, Παπαπασχάλης, Περρής 16, Πράπας 10, Πετανίδης 4, Παπασαβόγλου Αρ. 3, Καλόγηρος 2, Κόνσουλας, Παπασάβογλου Αν.
ΕΣΚΑΝΑ (Ράμμος): Κολόβερος 12, Κωστούλας 7, Σκόρδος 5, Κοκορέλης 9, Νάνος 2, Κάβουρας, Φιλίππου 10, Μπουρλάκης 2, Τόλιας 5, Ορφανουδάκης

5η αγωνιστική

Επίλεκτοι Καρπενησίου-Επίλεκτοι Βορρά 17-47
Δεκάλεπτα: 2-20, 6-28, 10-35, 17-47
Επίλεκτοι Καρπενησίου (Μπαλωμένου-Ζαχαρόπουλος): Μπακατσιάς, Σβερώνης, Τσιαμάκης, Κατσαρός, Καραμπάς 2, Καραθάνος 4, Νούλας, Ντότσικας, Τάσιος 2, Μαντζαφίνης, Τάκης, Κωστής 7.
Επίλεκτοι Βορρά (Αστεριάδης): Παπαγιάννης 8, Μαργαριτόπουλος 3, Βαζούκης 1, Παπαδόπουλος 1, Τζιοβάρας 1, Χασάπης 2, Νέστορας, Γεωργίου, Γιαννούλτσης 11, Χάχαλος 5, Παναγιώτου 10, Τσάμης 5.

ΕΚΑΣΘ-Επίλεκτοι Νότου 61-55
Δεκάλεπτα: 8-17, 26-21, 40-37, 61-55
ΕΚΑΣΘ (Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 5, Χαρίτογλου 8, Παπασχάλης 4, Περρής 7, Πράπας 10, Πετανίδης 3, Παπασάβογλου Αρ. 3, Καλόγηρος 14, Κόνσουλας 2, Παπασάβογλου Αν. 5
Επίλεκτοι Νότου (Δήμος-Σγουρίτσας): Χρονόπουλος 5, Βαμβουκάκης 5, Καφέζας 15, Λογοδότης 4, Τσιαπράζης 21, Μαντσούκας 1, Μοίραλης 4, Τσολάκης.

ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ 51-68
Δεκάλεπτα: 10-21, 24-36, 35-50, 51-68
ΕΣΚΑ (Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 12, Παπαθανασίου 3, Ματσούκης 5, Καραμανλής 11, Καλογερόπουλος 4, Σιδέρης 3, Καρέλλας, Πετρίδης 2, Οικονομίδης, Νάσσης, Αρσενικός 11.
ΕΣΚΑΝΑ (Ράμμος): Κολόβερος 21, Κωστούλας 6, Σκόρδος 9, Κοκορέλης, Νάνος 2, Κάβουρας, Φιλίππου 7, Μπουρλάκης 6, Τόλιας 10, Ορφανουδάκης 7.


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter

Ενδιαφέρουν

chevron_left home chevron_right