menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  4.5.16

ΕΟΚ | Πανελλήνιοι αγώνες Παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών. Ποιοί συμμετέχουν από την ΕΣΚΑΝΑ


Η τελική φάση των Πανελληνίων αγώνων Παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016, διοργανώνεται από την Ε.Ο.Κ., την Ε.Σ.Κ.Α.Κ. και το Δήμο Ναυπλιέων και θα διεξαχθεί στο Ναύπλιο, από 8 ως 11 Μαΐου 2016.


Η ΟΜΑΔΑ της ΕΣΚΑΝΑ

ΑΡΙΘ. ΦΑΝ. ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4 ΚΟΛΟΒΕΡΟΣ ΙΩΣΗΦ 2002 1.80 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.
5 ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ 2002 1.90 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
6 ΜΠΟΥΡΣΟΥΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2001 1,85 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
7 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2001 1.91 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
8 ΣΑΡΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 1.90 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ – ΚΑΛΛΙΘ.
9 ΡΑΓΙΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 2001 1.92 ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
10 ΓΑΛΑΝΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 2001 1.88 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.
11 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2001 1.95 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
12 ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2001 2.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
13 ΛΕΚΑΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2001 2.00 Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ – ΚΑΛΛΙΘ.
14 ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2001 2.00 Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ – ΚΑΛΛΙΘ.
15 ΖΕΥΓΑΡΑΣ ΘΩΜΑΣ 2001 2.01 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ : ΡΑΜΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΕΦΟΡΟΣ: ΣΩΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ



ΟΜΑΔΕΣ ΕΝΩΣΕΩΝ & ΤΟΠΙΚΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ
Στους αγώνες θα λάβουν μέρος οι παρακάτω ομάδες που θα συγκροτήσουν οι αντίστοιχες Ενώσεις:
ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ ,ΕΚΑΣΘ και τρεις Μικτές απαρτιζόμενες με αθλητές από τις παρακάτω Ενώ σεις . 1η Μικτή( ΕΣΚΑΚ - ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ- ΕΣΚΑΗ –ΕΣΚΑΒΔΕ),2η Μικτή (ΕΣΚΑΣΕ –ΕΚΑΣΚ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΕΚΑΣΧ),& 3η Μικτή (ΕΚΑΣΔΥΜ – ΕΚΑΣΚΕΜ – ΕΣΚΑΘ).

ΤΟΠΟΣ & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Κλειστό Γυμναστήριο Ναυπλίου από τη Δευτέρα 9 /5 ως και την Τετάρτη 11 /5/2016.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ 2015-2016

ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΜΑΪΟΥ 2016
1η Αγωνιστική ΠΡΩΙ
09.00-10.30 ΕΣΚΑ -2η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ
10.30-12.00 ΕΣΚΑNA -1η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ.ΝΑΥΠΛΙΟΥ
12.00-13.30 ΕΚΑΣΘ -3η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ.ΝΑΥΠΛΙΟΥ
14:00 – 16:30 ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Κ.Γ.ΝΑΥΠΛΙΟΥ

2η Αγωνιστική ΑΠΟΓΕΥΜΑ
17.00-18.30 ΕΣΚΑΝΑ – 2η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ
18.30-20.00 1η ΜΙΚΤΗ –3η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ
20.00 -21.30 ΕΚΑΣΘ – ΕΣΚΑ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΤΡΙΤΗ 10 ΜΑΙΟΥ 2016
3η Αγωνιστική ΠΡΩΙ
09.00-10.30 ΕΣΚΑNA -3η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ
10.30-12.00 ΕΣΚΑ – 1η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ
12.00-13.30 ΕΚΑΣΘ – 2η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ

4η Αγωνιστική ΑΠΟΓΕΥΜΑ
17.00-18.30 1η ΜΙΚΤΗ – 2η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ
18.30-20.00 ΕΣΚΑ -3η ΜΙΚΤΗ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ
20.00- 20.30 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ - ΑΠΟΝΟΜΕΣ
20.30-22.00 ΕΚΑΣΘ – ΕΣΚΑΝΑ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΜΑΪΟΥ 2016
10.00-11.30 1η ΜΙΚΤΗ –ΜΙΚΤΗ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΚ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11.30 -1300 ΕΣΚΑ – ΕΣΚΑΝΑ Κ.Γ. ΝΑΥΠΛΙΟΥ


ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΟΜΑΔΩΝ
ΕΣΚΑ
ΑΡΙΘ. ΦΑΝ. ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4 ΛΑΝΑΡΑΣ ΡΑΦΑΗΛ 2001 1,87 PAO BC ACADEMY
5 ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΖΩΗΣ 2001 1,76 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ
6 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 2002 1,80 ΚΑΠ
7 ΣΤΑΥΡΑΚΟΥΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2001 1,88 ΕΚΠ.ΠΛΑΤΩΝ
8 ΣΠΥΡΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 2002 1,80 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
9 ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2002 1,84 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
10 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2001 1,88 ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ
11 ΓΚΙΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2001 1,92 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
12 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2001 1,90 ΑΜΥΝΤΑΣ
13 ΤΑΤΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 1,94 TRIPLE CROWN
14 ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 2001 1,80 ΠΑΟ
15 ΚΡΑΣΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ 2001 1,98 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ : ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ
ΕΦΟΡΟΣ: ΠΕΤΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ



ΕΚΑΣΘ
ΑΡΙΘ. ΦΑΝ. ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2002 1.78 ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
5 ΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 1.85 ΒΑΟ
6 ΚΛΩΝΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2001 1.91 ΑΣ ΠΑΟΚ
7 ΦΙΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 1.90 ΚΑΣ Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ
8 ΓΚΥΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 1.84 ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
9 ΠΡΑΠΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 2002 1.93 ΑΣ ΑΡΗΣ
10 ΖΟΥΝΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 1.95 ΑΣ ΑΡΗΣ
11 ΒΑΚΟΥΦΤΣΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2001 1,90 Α.Σ. ΠΑΟΚ
12 ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 2001 2.00 ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΛΙΔΗΣ
13 ΚΩΣΤΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 2.01 ΧΑΝΘ
14 ΣΙΔΗΡΟΗΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 1.96 ΑΣ ΑΡΗΣ
15 ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ ΦΩΤΗΣ 2001 2.01 ΑΣ ΑΣΤΕΡΙΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ : ΜΠΙΖΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΕΦΟΡΟΣ: ΓΡΑΜΜΕΝΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

1H MIKTH (ΕΣΚΑΗ – ΕΣΚΑΚ – ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ - ΕΣΚΑΒΔΕ)
ΑΡΙΘ. ΦΑΝ. ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2001 1.75 Π.Σ. ΔΟΞΑ (ΕΣΚΑΚ)
5. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2002 1.80 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ)
6. ΛΟΥΖΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 2001 1.83 ΚΑΟΚ (ΕΣΚΑΚ)
7. ΚΑΦΕΖΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2002 1.87 ΕΣΠΕΡΟΣ (ΕΣΚΑΗ)
8. ΖΑΓΑΛΙΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2001 1.88 ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ (ΕΣΚΑΒΔΕ)
9. ΜΠΟΥΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 1.89 Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ)
10. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2001 1.92 ΕΣΠΕΡΟΣ (ΕΣΚΑΗ)
11. ΖΑΡΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2001 1.93 ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ (ΕΣΚΑΚ)
12. ΣΟΥΡΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2001 1.93 ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ (ΕΣΚΑΚ)
13. ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΦΩΤΙΟΣ 2001 1.94 ΑΠΟΛΛΩΝ (ΕΣΚΑΗ)
14. ΠΑΠΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ 2001 1.97 ΑΡΑΧΩΒΙΤΙΚΑ (ΕΣΚΑΗ)
15. ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 2.10 ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ (ΕΣΚΑΒΔΕ)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ : ΚΙΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ
-//- ΜΑΝΩΛΙΤΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ



2H MIKTH (ΕΣΚΑΣΕ – ΕΚΑΣΚ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΕΚΑΣΧ)
ΑΡΙΘ. ΦΑΝ. ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4 ΤΣΟΠΟΥΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 1.80 Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ (ΕΚΑΣΧ)
5 ΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 2001 1.82 ΑΓΟΡ (ΕΚΑΣΚ)
6 ΜΙΧΑΗΛ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2001 1.85 ΑΑΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ (ΕΣΚΑΣΕ)
7 ΚΟΙΤΣΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2002 1.85 ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (ΕΣΚΑΣΕ)
8 ΠΕΡΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2002 1.88 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (ΕΚΑΣΑΜΑΘ)
9 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2001 1.90 ΑΟ ΚΥΔΩΝ (ΕΚΑΣΚ)
10 ΜΟΥΤΣΑ ΚΛΟΝΤΙΑΝ 2001 1.92 ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (ΕΚΑΣΚ)
11 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΓΑΠΙΟΣ 2002 1.92 ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (ΕΚΑΣΑΜΑΘ)
12 ΤΣΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2002 1.93 ΣΑΚ ΑΣΤΕΡΑΣ (ΕΚΑΣΑΜΑΘ)
13 ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ 2001 1.94 ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΚΑΣΑΜΑΘ)
14 ΚΟΥΤΖΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2001 1.94 ΑΟ ΚΥΔΩΝ (ΕΚΑΣΚ)
15 ΜΑΝΑΒΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2001 1.98 Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ (ΕΚΑΣΧ)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ : ΚΑΡΚΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
-//- ΚΑΡΑΤΣΩΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ



3H MIKTH (ΕΚΑΣΔΥΜ – ΕΚΑΣΚΕΜ - ΕΣΚΑΘ)
ΑΡΙΘ. ΦΑΝ. ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4 ΤΣΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2001 1.81 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΑΣΔΥΜ)
5 ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΔΩΡΟΘΕΟΣ 2001 1.84 ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (ΕΚΑΣΔΥΜ)
6 ΤΣΑΠΡΑΖΗΣ ΝΙΚΟΑΛΟΣ 2002 1.85 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(ΕΣΚΑΘ)
7 ΔΑΜΤΣΙΟΣ ΘΑΝΟΣ 2001 1.87 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (ΕΚΑΣΚΕΜ)
8 ΣΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2001 1.92 ΝΕΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΒΟΛΟΥ(ΕΣΚΑΘ)
9 ΤΟΥΛΟΥΠΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 2001 1.92 ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (ΕΚΑΣΚΕΜ)
10 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ 2001 1.92 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΑΣΔΥΜ)
11 ΒΗΣΣΑΡΙΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 2002 1.92 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (ΕΣΚΑΘ)
12 ΓΚΑΝΤΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ 2001 1.93 ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (ΕΚΑΣΚΕΜ)
13 ΔΙΑΛΕΣΙΩΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 2001 1.94 ΚΡΟΝΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ(ΕΣΚΑΘ)
14 ΚΑΔΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2001 1.95 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΕΚΑΣΔΥΜ)
15 ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 2001 1.98 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (ΕΚΑΣΚΕΜ)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ : ΚΑΣΙΜΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
-//- ΤΖΕΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ


1. ΑΘΛΗΤΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕΝΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Στους αγώνες οι ομάδες υποχρεώνονται να πάρουν μέρος με (7) αθλητές που γεννηθήκαν το έτος 2001 και πέντε αθλητές που γεννήθηκαν το έτος 2002.
Αν μια ομάδα δεν έχει τον συγκεκριμένο αριθμό αθλητών, μπορεί να χρησιμοποιεί περισσότερους από την μικρότερη ηλικία.
Οι ομάδες είναι υποχρεωμένες να χρησιμοποιούν όλους τους αθλητές το λιγότερο δέκα (10) λεπτά σε κάθε αγώνα.
Συγκεκριμένα τον αγώνα θα ξεκινήσουν πέντε αθλητές, οι οποίοι θα αντικατασταθούν από άλλους 5 στην υποχρεωτική διακοπή του αγώνα, που θα γίνει μόλις συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο. Οι δύο αθλητές που απομένουν, θα συμμετάσχουν στο πρώτο δεκάλεπτο του β΄ ημιχρόνου.
Κατά τη διάρκεια των δύο δεκάλεπτων του α΄ ημιχρόνου και κατά τη διάρκεια του πρώτου δεκάλεπτου του β΄ ημιχρόνου, δεν είναι δυνατή η αντικατάσταση αθλητών, παρά μόνο σε περίπτωση τραυματισμού, τον οποίο θα επιβεβαιώσει ο Ιατρός του αγώνα. Αν ο τραυματισμένος αθλητής, επανέλθει στον αγώνα, θα πρέπει υποχρεωτικά να συμπληρώσει δέκα λεπτά συμμετοχής.
Η κάθε ομάδα είναι υποχρεωμένη να προσκομίσει στην Τεχνική Επιτροπή, φωτοτυπίες δελτίων αθλητικής ταυτότητας, θεωρημένες από τον Πρόεδρο και τον Γενικό Γραμματέα της Ένωσης ή της Τ.Ε.
Τα αμυντικά συστήματα που θα εφαρμόσουν οι ομάδες είναι «man to man» και «man to man press». ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η εφαρμογή κάθε μορφής ζώνης και «zone press». Η διάρκεια της ομαδικής επίθεσης θα είναι 30΄΄. Οι αγώνες θα είναι διάρκειας 4Χ10 λεπτών.

2. ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ
Για την διεξαγωγή των αγώνων θα συγκροτηθεί Τεχνική Επιτροπή που θα αποτελείται από τους Υπεύθυνους του Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ. και από τον Πρόεδρο της διοργανώτριας Ένωσης. Η Τεχνική Επιτροπή θα συνεδριάσει την Κυριακή 08 Μαίου 2016 και ώρα 20.30 στο ξενοδοχείο που θα καταλύσουν οι ομάδες. Η Τεχνική Επιτροπή είναι υπεύθυνη για όλα τα θέματα που αφορούν τους αγώνες.Την ευθύνη της διοργάνωσης σε κάθε φάση των αγώνων θα έχει η Ένωση της ΕΣΚΑΚ.

3. ΠΑΡΑΠΤΩΜΑ - ΚΥΡΩΣΕΙΣ
Οι Προπονητές και οι αθλητές των ομάδων υπόκεινται στις κυρώσεις που προβλέπονται, από το Νόμο και τις διατάξεις των κανονισμών της Ε.Ο.Κ.

4. ΣΥΝΘΕΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ – ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ - ΕΝΔΥΜΑΣΙΑ
Οι αποστολές θα αποτελούνται υποχρεωτικά από 12 αθλητές, 1 Προπονητή και 1 εκπρόσωπο – συνοδό της Ένωσης ή Τ.Ε. της Ε.Ο.Κ.
Η κάθε ομάδα είναι υποχρεωμένη να διαθέτει δύο στολές διαφορετικών χρωμάτων.

5. ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ - ΚΡΙΤΕΣ
Οι Διαιτητές και οι Κριτές των αγώνων θα ορίζονται από την διοργανώτρια Ένωση «ΕΣΚΑΚ»

6. ΓΕΝΙΚΑ
Για κάθε θέμα που δεν προβλέπεται από την παρούσα προκήρυξη, καθώς και για κάθε ασάφεια, που έχει ανάγκη διευκρίνησης, αποφασίζει η Επιτροπή Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ.
Διαμαρτυρίες κατά την διάρκεια των αγώνων και ενστάσεις, κρίνονται ως απαράδεκτες και είναι έξω από το πνεύμα του Αναπτυξιακού Προγράμματος.
Με νεότερο έγγραφό μας, θα κοινοποιηθούν οι συνθέσεις των ομάδων που θα συμμετέχουν στο Τουρνουά.
Επικεφαλής Προπονητής του Τουρνουά θα είναι ο Τεχνικός Σύμβουλος Ανάπτυξης Παίδων, κ. Κώστας Πολίτης.

ΕΙΔΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ
Οι αθλητές των Ενώσεων ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ,ΕΣΚΑΣΕ, ΕΚΑΣΚ, θα μετακινηθούν με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ. στο Ο.Α.Κ.Α., την Κυριακή 8 Μαΐου 2016, στις 16.00.
Οι αθλητές των Ενώσεων ΕΣΚΑΗ, ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ,ΕΣΚΑΒΔΕ και ΕΣΚΑΚ, θα μετακινηθούν μετά από συνεννόηση με το γραφείο Ανάπτυξης. Τηλ. (210-6828241,κιν.6984-764503,Αντώνης Μάρης).
Οι αθλητές των Ενώσεων ΕΚΑΣΘ , ΕΚΑΣΔΥΜ, ΕΣΚΑΘ ,ΕΚΑΣΑΜΑΘ,ΕΚΑΣΚΕΜ θα μετακινηθούν με το πούλμαν που θα αναχωρήσει από τη Θεσσαλονίκη, από το Καυτατζόγλειο Στάδιο στις 09.00 και μετά από συνεννόηση με τον κ. Άρη Γραμμενίδη (τηλ.6944-224413).
Οι αποστολές των ομάδων θα καταλύσουν στα ξενοδοχεία ΄΄ΠΙΤΣΑΚΗΣ CLUB ΄΄ & ΄΄ΑΡΤΕΜΗΣ ΄΄ στο Τολό Αργολίδας (τηλ. Επικοινωνίας κ. Γιάννης Πιτσάκης 27520-59720).




http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/4786-panellinio-paidon

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right