menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  4.5.16 από ESKA NA

30ο Πανελλήνιο Νεανίδων: 1η αγωνιστική Το πανόραμα των αγώνων -Σαρωτικός ο Πρωτέας Βούλας στην πρεμιέρα

Κοινοποίησέ το :




Τα σημερινά αποτελέσματα:

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 63-39
ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – Απόλλων Πτολεμαΐδας 91-30
20.00 ΓΕΑ Άμιλλα - ΑΣ Άρης 15-8830-91

Βαθμολογία

1. Αρης 2 (88-15)
2. Πρωτέας Βούλας 2 (91-30)
3. Παναθηναϊκός 2 (63-39)
4. Ηρόδοτος 1 (39-63)
5. Απόλλων Πτολεμαϊδας 1 (30-91)
6. ΓΕΑ Αμιλλα 1 (15-88)



Πέμπτη 5 Μαΐου 2016
16.00 Απόλλων Πτολεμαΐδας – Παναθηναϊκός ΑΟ
18.00 ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΓΕΑ Άμιλλα
20.00 ΑΟΝΑ Ηρόδοτος – ΑΣ Άρης

Παρασκευή 6 Μαΐου 2016
15.00 Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας
17.00 ΓΕΑ Άμιλλα – ΑΟΝΑ Ηρόδοτος
19.00 ΑΣ Άρης – Απόλλων Πτολεμαΐδας

Σάββατο 7 Μαΐου 2016
14.00 ΓΕΑ Άμιλλα – Παναθηναϊκός ΑΟ
16.00 Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΑΟΝΑ Ηρόδοτος
18.00 ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΑΣ ΑΡΗΣ

Κυριακή 8 Μαΐου 2016
09.30 Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΓΕΑ Άμιλλα
11.30 ΑΣ Άρης – Παναθηναϊκός ΑΟ
13.30 ΑΟΝΑ Ηρόδοτος – ΑΕΟ Πρωτεας Βούλας
15.00 Απονομές


ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ –ΑΡΗΣ 15-88
Δεκάλεπτα: 2-34, 6-53, 10-70, 15-88
Διαιτητές: Διμπινούδης-Γιακείμη
ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ(Βερβαινιώτης): Παρασκευοπούλου 4, Σαραντοπούλου 1, Οικονομάκου 6, Σταθακοπούλου, Κοκκώνη, Μπαρμπαγιάννη 2, Θεοδωράκη, Γκατζιώλη, Μίχα 2, Σαλαβράκου.
ΑΡΗΣ(Μαρβάκης-Ατακτίδης): Σικαλίδου 8(1), Αντωνιάδου 7(1), Τσινέκε Ε. 8, Ουζούνη 10, Γκρίτζαλη 4, Τσινέκε Κ. 4, Θωμόγλου 4, Νιγδέλη 2, Βαντσιούρη 13(1), Αβρονιδάκη 4, Μπουντούκα 16, Γιαννουσίου 8.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ –ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ –ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 91-30
 Δεκάλεπτα: 20-10, 45-14, 62-22, 91-30
Διαιτητές: Δημόπουλος-Ρίζος
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Σόφτσης): Χατζηβασιλείου 4, Μαγγίνα 2, Καραμπάτσου 6, Κολλάτου 16(1), Δημητρακοπούλου 4, Νάκου, Ράτζα 15(1), Καρλάφτη 10(1), Δανδουλάκη 16, Αναστασοπούλου 5, Μυλωνάκη 13(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ(Παπαδημητρίου): Δανιηλίδου, Κοτζαϊτση 11(2), Αντωνίου 2, Τρυφωνίδου, Βυρλίου, Κουρτίδου 6(1),  Σιδέρη 2, Χαϊντάρι, Γρηγοριάδου, Περπέρογλου, Καρακούλα 9, Αθανασιάδου.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ –ΗΡΟΔΟΤΟΣ 63-39
Δεκάλεπτα: 27-10, 44-18, 58-29, 63-39
Διαιτητές: Κοτσιμπός, Κωνσταντινίδου
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης-Αχριμανδρίτης): Κασδαγλή 4, Βελούδη 1, Στούπα 5, Φρίμα 9(1), Καββάδα 2, Παπαγεωργοπούλου 2, Καράντζαλου 9(1), Σελούλη 5, Εζέτζα 9, Πράπα 11, Κακούρη, Τσέτα 6.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης): Μαλλιαράκη 2, Μαυράκη Α., Μαυράκη Π., Γιαλαμά 8, Σαμπροβαλάκη 2, Βασίλογλου 2, Χριστοφοράκη, Νίχλου 14(4), Βαρελτζή 3, Γαλανάκη 6, Λογοθέτη 2. 
Οι έξι ομάδες στο πανελλήνιο 






http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/4800-panellinio-neanidon-to-panorama-ton-agonon

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right