menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  29.4.17 από isaak

Ολοκληρώθηκε η κανονική σεζόν στην Γ΄ ανδρών -Και τυπικά πρωταθλητής ο Πήγασος Κορυδαλλού

Κοινοποίησέ το :


ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 36 28
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ -ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ 62 45
ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ - ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 79 35
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ-  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 71 61
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΡΗΣ -ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 67 43
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ 68 52
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 47 56


                                ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 48 26 22 4 1674 1517
-- -----------------------------------------
2 ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 47 26 21 5 1567 1393
3 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 45 26 19 7 1597 1401
4 ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ 44 26 18 8 1623 1501
5 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 44 26 18 8 1457 1335
-- -----------------------------------------
6 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 43 26 17 9 1508 1399
7 ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ 41 26 15 11 1596 1415
8 ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 37 26 11 15 1441 1482
9 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 37 26 11 15 1494 1539
-- -----------------------------------------
10 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 36 26 10 16 1532 1624
11 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΡΗΣ AO 33 26 7 19 1468 1628
12 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 33 26 7 19 1462 1562
13 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 31 26 5 21 1396 1541
-- -----------------------------------------
14 ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 27 26 1 25 1232 1710


ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠ. –ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 36-28
Διαιτητές : Παυλόπουλος Ανδ. Κόλλιας
Δεκάλεπτα: 9-6, 22-15, 34-22, 36-28
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ, (Αδάμ, Μαγουλάς): Φύτρος 1, Λόης 8, Τσεπαπαδάκης 1, Μωυσίδης 5, Βλάχος 3, Διαμαντής 2, Νούτσης, Βασιλάκος, Κανινής 1, Μενιουδάκης, Κακάλης, Ρόζος 15(2)

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  (Παπαδόπουλος): Παππάς, Δασκαλούδης 8, Πλατσικούδης, Βήχος 3, Ντακούλιας 8, Βελισσαράκος 7, Λαδάς 2, Κοσμίδης, Σπυρίδωνος, Καρτζόγλου
AKAΔHMIA  EΛEYΣINAΣ- APHΣ ΓΛYΦAΔAΣ 68-52
Διαιτητές: Παπαγεωργίου , Χρόνης
Δεκάλεπτα : 11-14, 26-28, 49-36, 68-52
AKAΔHMIA ΕΛΕΥΣΙΣ  (Mαυρογιάννης ): Σοφός Στεφάνου 16(4), Λάσκος 12 , Nερούτσος  8, Παπακώστας , Λιβάνιος , Παππάς 4 , Kαρράς 21 (3), Λιαδάκης, Λιάσκος  7. ΄

APHΣ ΓΛYΦAΔAΣ (Ξαγοράρης ) :Παυλάτος  3, Bασιλάτος ,  Nινόπουλος 3 (1), Σκαρίμπας  14, Bγόντζας ,  Πομώνης  18, Πέτσας  4, Mωραίτης  4, Σκλάβαινας , Γκίνης 6. 
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ – ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ 62-45
Διαιτητές: Μαυρέλης Τζίμης
Δεκάλεπτα : 14-09, 35-19, 49-31, 62-45
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Τσιρωνιάν Αμπατζής): Πέτρου 9(1) Ασημακόπουλος 7(1) , Αποστολίδης 2, Πίτσας 6(2) , Τσάβαλος 7(1) , Καβελάρης 2, Μαλτσίδης Παππάς 3, Εμμανουήλ 2 Αλλά 8 Καλούδης 8 Μελκονιάν 8

ΑΜΦΙΑΛΗ (Κεφαλίδης): Μπέλος 2, Κασσός 9(1) , Γεωργακίου , Παναγιωτόπουλος , Μπραχιμάϊ 2, Αρβανίτης 17, Τσολάκογλου 2, Ασημομύτης 4, Αμπράσι 2, Κούτσος 2, Βασιλάκος 2Αμανατίδης 3 
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ –ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 79-35
Διαιτητές: Γερουλάνος , Μαίμου
Δεκάλεπτα : 22-11, 49-22, 65-31, 79-35
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού Κλάδης): Κλάδης Αν. 7(1) , Μωραίτης 6(2) , Φιλιππάκης 2, Αρφαριώτης 2, Τζημουράκας 4, Παπανικολάου 14, Κάππος 6, Ψημάδης 3(1) , Λάγιος 4, Τσουρουπάκης 3(1) Ζούπας 20(2) , Μπαλτούκας 8

ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ (Τσιρίδης):  Πασσιάς , Μαροιύγκας 6(2) , Παρμαξίδης 6(2) Κωνσταντώνης , Αρβανίτης , Δούκας , Σπυριδωνάκος , Δρούγος , Λιούλης 10, Κουρίλας , Φέϊζο 4 
AETOΣ KAΛΛIΘEAΣ -  HΛEKTPOYΠOΛH: 47-56
Διαιτητές : Xριστοδουλάκης Τερζής
Δεκάλεπτα :  18-5, 27-26, 35-39, 47-56
AETOΣ KAΛΛIΘEAΣ ( Σταυρακόπουλος Μπούτας ) : Mυλωνάς 6, Βασδέκης 1, Τάγκας 6(2) Νατσίδης 8(1) Γρηγόρας 2, Kαραϊσκάκης Ευαγγ 9, Φιλίππου 3, Παναγόπουλος Κοζομπόλης 10 Καραϊσκάκης Μιχ. 2

 HΛEKTPOYΠOΛH(Γκόρος ,Καρατράντος): Φειδάς  5, Kουτρόπουλος 18(6), Kασβής , Oουζούνης  1, Mπάκας 3(1), Aρβανιτάκης 11(3), Kατσίμπρας, Γραικούσης 8(2), Mπούτος  10(1).




ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ  71 61
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Αρφαρά
Δεκάλεπτα  : 17-16 , 41-26, 53-41, 71-61
ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ(Κουκιάς , Γκόγκογλου): Αντιπάτης  5 Μπακάλης 8(2), Σέργης  6(2), Χοχλιδάκης 14(1) Χαζάπης Ρίπης 6 Στεφανής 3(1) Κωνσταντόπουλος 9, Παπαδόπουλος 4, Αντωνόπουλος 8, Ρενιέρης 8(1) Γεώργαρος

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ(Σκουζής ): Κασκάνης 10(1), Αθανασιάδης 7(1) Καλούδης 18(3) Ελμάσογλου 2, Βάγιας Σίνας 9, Παπαματθαίου 7, ΚΟτζαγεωργίου 6(1) , Τοψίδης  


ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΡΗΣ –ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. 67-43
Διαιτητές: Τηγάνης Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα  :16-15, 35-23, 51-29, 67-43
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΡΗΣ (Παπαδόπουλος): Παπαδάτος Π. 23(1), Πανάγος, Κουτσαύτης 3(1) , Μαρκοζάνης 7, Αναστασόπουλος 5(1), Παγώνης 9 , Βόμβας 8(1), Νικολαίδης , Βατίστας 4, Καπαρίδης , Κοιλάκος 1, Παπαδάτος Σ. 7

 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. (Σολωμός ,. Νικολαίδης): Ροζανάτος 5(1) ,Τακίδης 2,  Μπρούτσος 4(1) , Μηνόγιαννης 3(1) , Εμμανουηλίδης , Ταρανάς 4, Ράνος , Χουσεϊν 2, Αντωνάκος , Αβραμάκης 2, Κρεμαστούλης 4(1), Αποστόλου 17 

Η 1η αγωνιστική των play off και play out 
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 05.05.17

Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ PLAY OFF
1-1ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 21.30 ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 20Σ - 5ΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ     ΣΕΔΚΑ ΣΕΔΚΑ ΣΕΔΚΑ ΣΥΚΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ
0-2 ΚΛ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 21.30 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 3ΟΣ- 4ΟΣ ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  ΣΥΔΚΝΑ ΣΥΔΚΝΑ ΣΥΔΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ
Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ PLAY OUT
2-0ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛ. 21.30 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ 10ΟΣ -13ΟΣ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     ΣΥΔΚΝΑ ΣΥΔΚΝΑ ΣΥΔΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ
1-1ΚΛ. ΒΑΡΗΣ 21.45  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΡΗΣ 11ΟΣ -12ΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ  ΣΕΔΚΑ ΣΕΔΚΑ ΣΕΔΚΑ ΣΥΚΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΣΥΚΚΝΑ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ



Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter

Ενδιαφέρουν

chevron_left home chevron_right