menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  23.3.16

ΕΟΚ | Εφήβων: Τουρνουά στο Μανχάιμ. H προγραμματισμένη προπόνηση για αύριο (24/3)

Κοινοποίησέ το :


Η Εθνική Εφήβων θα ταξιδέψει στο Μανχάιμ, προκειμένου να πάρει μέρος στο τουρνουά «Άλμπερτ Σβάιτζερ», το οποίο θα διεξαχθεί 26/3-2/4.

Η αποστολή θα αναχωρήσει την Παρασκευή το πρωί και ο πρώτος αγώνας θα γίνει στις 26 Μαρτίου στις 14.45 απέναντι στην Αίγυπτο.

Η ομάδα έχει προγραμματισμένη προπόνηση αύριο (24/3) στις 18.00 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ.

Οι παίκτες που έχουν κληθεί από τον ομοσπονδιακό προπονητή Γιάννη Ελευθεριάδη και το συνεργάτη του Διαμαντή Παναγιωτόπουλο είναι οι:

Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός),
Χρήστος Ιορδάνου (Παναθηναϊκός),

Δημήτρης Μωραϊτης (ΑΕΚ),

Δημήτρης Κουρέπης (Ίκαρος Κ.),

Γιάννης Αγραβάνης (Δούκας),

Θανάσης Μπολάτογλου (Ιωνικός Ν.),


Θανάσης Δομπρογιάννης (Περιστέρι),

Κώστας Παπαδάκης (Παναθηναϊκός),

Βασίλης Χρηστίδης (Μαντουλίδης),

Διονύσης Τάταρης (Απόλλωνας Π.),

Στάθης Παπαδάκης (Περιστέρι),

Ανδρέας Σκούφης (Προμηθέας).



Το πρόγραμμα


Σάββατο 26 Μαρτίου

Α’ Όμιλος
15.00 Αυστραλία-Σερβία
17.15 Τουρκία-Αργεντινή
21.00 Γερμανία-Ιαπωνία

Β’ Όμιλος
14.45 Αίγυπτος-Ελλάδα
17.00 Ιταλία-Κίνα
21.30 ΗΠΑ-Γαλλία

Κυριακή 27 Μαρτίου

Α’ Όμιλος
16.00 Σερβία-Τουρκία
18.15 Ιαπωνία-Αυστραλία
20.30 Αργεντινή-Γερμανία

Β’ Όμιλος
16.00 Ελλάδα-Ιταλία
18.15 Γαλλία-Αίγυπτος
20.30 Κίνα-ΗΠΑ

Δευτέρα 28 Μαρτίου

Α’ Όμιλος
16.00 Ιαπωνία-Σερβία
18.15 Αυστραλία-Αργεντινή
20.30 Γερμανία-Τουρκία

Β’ Όμιλος
16.00 Γαλλία-Ελλάδα
18.15 Αίγυπτος-Κίνα
20.30 ΗΠΑ-Ιταλία

Τρίτη 29 Μαρτίου

Ρεπό

Τετάρτη 30 Μαρτίου

Α’ Όμιλος
16.30 Αργεντινή-Ιαπωνία
18.45 Τουρκία-Αυστραλία
21.00 Σερβία-Γερμανία

Β’ Όμιλος
16.30 Κίνα-Γαλλία
18.45 Ιταλία-Αίγυπτος
21.00 Ελλάδα-ΗΠΑ


Πέμπτη 31 Μαρτίου

Α’ Όμιλος
16.30 Αργεντινή-Σερβία
18.45 Ιαπωνία-Τουρκία
21.00 Αυστραλία-Γερμανία

Β’ Όμιλος
16.30 Κίνα-Ελλάδα
18.45 Γαλλία-Ιταλία
21.00 Αίγυπτος-ΗΠΑ

Παρασκευή 1 Απριλίου
14.00 Α6-Β6
14.15 Α3-Β4 (1)
16.15 Β5-Α5
16.30 Β3-Α4 (2)
18.45 Β1-Α2 (3)
21.00 Α1-Β2 (4)

Σάββατο 2 Απριλίου
10.30 Η1-Η2
12.45 Ν1-Ν2
15.00 Η3-Η4
17.15 Ν3-Ν4




http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/4618-efivon-tournoua-sto-manxaim
Υποστηρικτής των θεμάτων: ΕΣΚΑΝΑ › ΕΦΗΒΩΝ Α

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right