menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  5.2.14 από isaak

Υπενθύμιση τρόπου διεξαγωγής των γυναικών (β΄ φάση)


Β ΦΑΣΗ
 *Προκρίνονται για την Β  φάση στον Β1 όμιλο  η πρώτη  η δεύτερη η τρίτη και η τέταρτη   βαθμολογικά  ομάδες κάθε ομίλου εκ των δύο  της Α΄ φάσης σύνολο οκτώ  (8)  . Ήτοι    οι Α1, Α2, Α3, Α4 και   Β1, Β2 , Β3 και Β4 .    
Μεταφέρουν τους βαθμούς και τα αποτελέσματα μόνο  
μεταξύ τους στον όμιλο  σε νέα βαθμολογία  και καταρτίζουν βαθμολογία οκτώ  ομάδων. 
Οι οκτώ αυτές ομάδες θα παίξουν σε σύστημα πουλ δύο γύρων, αλλά κάθε ομάδα μόνο με τις ομάδες του άλλου  ομίλου
(όχι με αυτόν που ανήκαν στην Α΄ Φάση). Δηλαδή  οκτώ (8) αγωνιστικές συνολικά (δύο γύροι των τεσσάρων) και με τους εξής κλειδαρίθμους :  Α1  1,  Α2  2, Α3 3, Α4 4 , Β1  5 Β2 6  .Β3 7 και Β4 8       
Επαναλαμβάνουμε ότι μεταφέρουν τους βαθμούς και τα   αποτελέσματα της Α΄ φάσης στον όμιλό της κάθε ομάδα μόνο στους μεταξύ τους αγώνες και καταρτίζουν βαθμολογία 
των 8 ομάδων. 
Β1 όμιλος                ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ              2
Α2( ΦΟΙΝΙΚΑΣ)                  6
Α3(ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ)             8
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ                       7
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ           5
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.                    4
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.          3
Β4(ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Η ΑΟΝΑ) 1

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΓΙΑ 8 ΟΜΑΔΕΣ
 (στον β’ γύρο αντίστροφα)
16/2           23/2         09/03       16/3
1η ΑΓΩΝ. 2η ΑΓΩΝ. 3η ΑΓΩΝ. 4η ΑΓΩΝ. ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ
1-8              7-1            1-6            5-1              1-8
2-7              6-2            2-5            8-2              2-7
3-6              5-3            3-8            7-3              3-6
4-5              8-4            4-7            6-4              4-5
23/3            30/3          06/04       13/04        


*Επίσης στην Β΄ φάση καταρτίζουν τον Β2 όμιλο, η Α5 Α6 Α7 και Α8 καθώς και οι Β5 Β6 Β7 Β8    ομάδα.
Μεταφέρουν τους βαθμούς και τα αποτελέσματα μόνο   
μεταξύ τους στον όμιλο  σε νέα βαθμολογία της Β  Φάσης και καταρτίζουν βαθμολογία οκτώ  ομάδων. 
Οι οκτώ  αυτές ομάδες θα παίξουν σε σύστημα πουλ δύο γύρων, αλλά κάθε ομάδα μόνο με τις ομάδες του άλλου ομίλου(όχι με αυτόν που ανήκαν στην Α΄ Φάση). Δηλαδή  οκτώ (8) αγωνιστικές (δύο γύροι των  πέντε ) και με τους εξής κλειδαρίθμους :  Α5 1, Α6 2 , Α7 3, Α8 4, Β5   5,  Β6  6, Β7  7 , Β8  8. Επαναλαμβάνουμε ότι μεταφέρουν τους βαθμούς και τα αποτελέσματα της Α΄ φάσης στον όμιλό της κάθε ομάδα  μόνο στους μεταξύ τους αγώνες και καταρτίζουν βαθμολογία .

Β2 όμιλος                ΚΛΕΙΔΑΡΙΘMΟΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ            6
ΒΑΡΗ                                  2
ΔΙΟΓΕΝΗΣ                           4
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ                     3
Β5(ΑΟΝΑ )                          1
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ                    7
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛ                          5
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ                    8

  
  
 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΓΙΑ 8 ΟΜΑΔΕΣ
 (στον β’ γύρο αντίστροφα)
16/2           23/2         09/03       16/3
1η ΑΓΩΝ. 2η ΑΓΩΝ. 3η ΑΓΩΝ. 4η ΑΓΩΝ. ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ
1-8              7-1            1-6            5-1              1-8
2-7              6-2            2-5            8-2              2-7
3-6              5-3            3-8            7-3              3-6
4-5              8-4            4-7            6-4              4-5
23/3            30/3          06/04       13/04        


Γ΄ ΦΑΣΗ (PLAY – OFFS - ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ )
                           1 - 4 ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ  Ι
                                2 - 3 ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ  ΙΙ
Ε΄ ΦΑΣΗ (ΜΕΓΑΛΟΣ – ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)
NIK I -  NIK II  ΣΤΙΣ ΔΥΟ  ΝΙΚΕΣ
ΗΤΤ. Ι –HTT. II  ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ



Υποστηρικτής των θεμάτων: ΕΣΚΑΝΑ › ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right