menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  28.12.17 από isaak

Οι διαιτητές και κριτές από Τετάρτη 3.1.18 έως Παρασκευή 5.1.18

Κοινοποίησέ το :






Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ ΕΣΚΑΝΑ  και την ΚΕΔ ΕΣΚΑ οι ορισμοί των διαιτητών και κριτών των αγώνων από  ΤΕΤΑΡΤΗ 03/01/18   έως ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 05/01/18. 

Υπενθυμίζουμε στα Σωματεία ότι το Δ.Σ. της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. και η Υγειονομική Επιτροπή σε συνεργασία με τις Επιτροπές Πρωταθλημάτων Ανδρών και Γυναικών, έχουν από πέρυσι συνάψει διετή συμφωνία με την ιατρική εταιρεία κάλυψης αθλητικών γεγονότων Dimsta για την κάλυψη όλων των αγώνων περιόδου 2017-2018 στα Σωματεία που δεν διαθέτουν δικό τους ιατρό. Η συμφωνία ισχύει και φέτος .





Οι ιατροί θα διαθέτουν κάρτα ιατρικού Συλλόγουο αριθμός της οποίας θα αναγράφεται στο Φύλλο Αγώνα καθώς επίσης θα έχουν πλήρως εξοπλισμένο φαρμακείο με ιατροφαρμακευτικό υλικό για την κάλυψη των αγώνων.

Βασική προϋπόθεση εκ μέρους των Σωματείων αποτελεί στο να τηρείται πιστά το πρόγραμμα των αγώνων.
Αν για οιοδήποτε λόγο τα σωματεία έχουν δικό τους ιατρό θα πρέπει άμεσα να ενημερώσουν με έγγραφο την ΕΣΚΑΝΑ και δεν ισχύουν τα περσινά ενημερωτικά  έγγραφα . Επισημαίνεται ότι σε αυτή την περίπτωση τα σωματεία που θα επίλέξουν να μην αναθέτουν  στην ΕΣΚΑΝΑ την ιατρική κάλυψη , έχουν την πλήρη ευθύνη προσέλευσής του στα εντός έδρας ματς και σε περίπτωση μη διεξαγωγής του αγώνα σε μη προσέλευση ιατρού θα έχουν τις προβλεπόμενες κυρώσεις .  Στους αγώνες αυτής της εβδομάδας οι ιατροί αναφέρονται ανά αγώνα ως ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ η ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΑΣ
ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΑ ΜΙΝΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΕΞ ΗΜΙΣΕΙΑΣ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ . ΕΚΤΟΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ (ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ) Ο ΙΑΤΡΟΣ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ . 



ΤΕΤΑΡΤΗ 03.01.18
ΝΕΝΙΔΕΣ 
ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ 22.00 ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ ΧΡΟΝΗΣ ΠΡΙΣΙΜΙΤΖΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΙΧΑΣ Γ
ΝΈΟ ΚΛ. Π. ΦΑΛΗΡΟΥ (ΜΠΕΦΟΝ) 21.30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ  ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ ΣΙΜΑ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ ΠΑΣΧΟΠΟΥΛΟΥ ΜΗΝΑ ΕΛ
ΑΝ. ΠΟΡΦΥΡΑ 21.45 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ ΑΙΒΑΛΙΩΤΗΣ ΚΑΡΥΚΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ ΣΑΡΡΑΣ ΣΥΜΙΑΚΑΚΗ
ΣΕΦ Β 21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ ΜΕΛΗΣ ΝΑΚΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΚΟΡΩΝΗΣ 
ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ 21.30 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ ΤΖΙΜΗΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΓΑΒΡΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ
ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» 22.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΑΡΦΑΡΑ ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ  ΜΑΝΤΖΙΡΑΚΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 04-01-18
Β ΑΝΔΡΩΝ
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 21.30 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΗΛ  ΡΑΠΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΣΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗ ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΜΟΣΚΟΒΗΣ
ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 21.30 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ  ΤΣΑΧΑΚΗΣ ΤΕΡΖΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ ΤΟΒΗΛ ΣΑΛΠΑ ΜΟΡΟΧΛΙΑΔΗΣ
ΚΛ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤ 20.15 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ  ΜΠΟΥΚΑΣ ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΚΟΥΡΤΗ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ
ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓ/ΛΗΣ 21.45 ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ ΤΣΑΛΙΚΗΣ   ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΕΡΚΕΣΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 19.45 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ-  ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΤΖΙΜΗΣ ΚΑΡΥΚΑΣ  ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑ  ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΑΚΙΟΥ
ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ 21.30 ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  ΓΙΑΚΕΙΜΗ  ΚΟΥΛΗΣ Κ  ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΝΑΖΙΡΗ ΖΕΡΙΤΗΣ Α ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ 19.45 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ ΚΟΥΛΗΣ Χ ΜΕΛΙΣΣΑΡΗΣ  ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ




ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 05.01.18
Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ
ΚΛ. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΓΡΑΜΜ 21.30 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ ΠΕΠΠΑΣ Δ ΠΕΠΠΑΣ Γ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΛΑΡΟΖΑ ΝΤΕΜΕΛΗΣ ΜΟΥΛΤΣΗ
ΚΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ 22.00 ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΜΑΥΡΕΛΗΣ ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΠΑΣΟΥΚΟΣ ΜΗΝΑΣ Σ ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΛΕΣ
ΝΕΟ ΚΛ ΒΑΡΗΣ 21.30 ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ  ΠΡΙΣΙΜΙΤΖΑΚΗΣ  ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΙΧΑΣ Α ΔΑΥΙΔ ΜΙΧΑ ΜΑΡ
1ο ΚΛ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ 20.30 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΖΙΜΗΣ ΤΖΙΜΙΝΙΔΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΑΡΟΥΓΚΑΣ  ΠΑΣΣΑΡΗ ΚΑΡΥΚΗΣ
ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ 22.00 ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ   ΚΑΡΥΚΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΟΜΑΔΟΣ ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΦΑΣΟΥΛΗΣ ΣΥΜΙΑΚΑΚΗ
ΝΕΟ ΚΛ ΡΕΝΤΗ 21.45 ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΟ ΚΙΟΥΛΑΦΑΣ ΧΡΟΝΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΤΖΟΥΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΚΟΣ
ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ.ΠΑΠΑΔ 21.30 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ ΑΡΦΑΡΑ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΚΑΖΑΝΗ ΑΡΓΥΡΗ

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right