menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  2.8.17

Ευρωπαϊκό U18: Το πανόραμα της διοργάνωσης της πρώτης φάσης των ομίλων


Και από τις τρεις αήττητες έμεινε μία: Η Τουρκία. Ελλάδα, Ισπανία και Βοσνία Ερζεγοβίνη γνώρισαν την ήττα την τελευταία μέρα των αγώνων των ομίλων, στο τέλος της οποίας διαμορφώθηκαν και τα ζευγάρια των πρώτων αγώνων νοκ άουτ.

Η Ελλάδα ηττήθηκε με είκοσι πόντους (61-81) από τη Λιθουανία και πλέον καλείται να νικήσει τη Λετονία αύριο (21.15), η οποία έκανε την έκπληξη και νίκησε τη Βοσνία Ερζεγοβίνη, από τα φαβορί της διοργάνωσης. Νίκη ισοδυναμεί με πρόκριση στους οχτώ της διοργάνωσης.

Τους αγώνες μπορείτε να δείτε από το youtube.com/fiba.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα

Α’ Όμιλος

29 Ιουλίου

Γερμανία-Τουρκία 61-70

Ρωσία-Μαυροβούνιο 81-71

30 Ιουλίου

Τουρκία-Ρωσία 90-77

Μαυροβούνιο-Γερμανία 81-73

1 Αυγούστου

Μαυροβούνιο-Τουρκία 74-85

Γερμανία-Ρωσία 69-67 (παρ.)

Η Βαθμολογία

1.Τουρκία 3-0

2.Ρωσία 1-2

3.Μαυροβούνιο 1-2

4.Γερμανία 1-2



Β’ Όμιλος

29 Ιουλίου

Ουκρανία-Ιταλία 52-69

Σερβία-Ισπανία 70-76

30 Ιουλίου

Ιταλία-Σερβία 46-63

Ισπανία-Ουκρανία 84-72

1 Αυγούστου

Σερβία-Ουκρανία 72-63

Ιταλία-Ισπανία 68-61

Η βαθμολογία

1.Σερβία 2-1

2.Ισπανία 2-1

3.Ιταλία 2-1

4.Ουκρανία 0-3



Γ’ Όμιλος

29 Ιουλίου

Φινλανδία-Λιθουανία 82-62

Σλοβενία-Ελλάδα 67-81

30 Ιουλίου

Ελλάδα-Φινλανδία 81-78

Λιθουανία-Σλοβενία 75-57

1 Αυγούστου

Φινλανδία-Σλοβενία 80-90

Ελλάδα-Λιθουανία 61-81

Η βαθμολογία

1.Λιθουανία 2-1

2.Ελλάδα 2-1

3.Φινλανδία 1-2

4.Σλοβενία 1-2



Δ’ Όμιλος

29 Ιουλίου

Γαλλία-Βοσνία Ερζεγοβίνη 65-66

Σλοβακία-Λετονία 61-78

30 Ιουλίου

Λετονία-Γαλλία 49-93

Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβακία 73-68

1 Αυγούστου

Λετονία-Βοσνία Ερζεγοβίνη 79-74

Γαλλία-Σλοβακία 68-54

Η βαθμολογία

1.Γαλλία 2-1

2.Βοσνία Ερζεγοβίνη 2-1

3.Λετονία 2-1

4.Σλοβακία 0-3



Το αυριανό πρόγραμμα (16)

14.30 Τουρκία–Ουκρανία

14.30 Γαλλία-Φινλανδία

16.45 Σερβία-Γερμανία

16.45 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβενία

19.00 Ρωσία–Ιταλία

21.15 Λιθουανία–Σλοβακία

21.15 Ισπανία-Μαυροβούνιο

21.15 Ελλάδα-Λετονία

basket.gr

Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter

Ενδιαφέρουν

chevron_left home chevron_right