menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  22.8.17

3ο Διεθνές Κύπελλο U14 : Δεύτερη νίκη για την Ελλάδα



Βελτιώθηκε αισθητά στην επανάληψη η Ελλάδα και πέτυχε άνετα τη δεύτερη νίκη της στο τρίτο διεθνές κύπελλο U14 στον Κολινδρό που διοργανώνεται από την FIBA Europe, την ΕΟΚ,τον Δήμο Πύδνας Κολινδρού, την ΔΗ.ΦΟ.Π.Α.Π.Ο.Υ. και την ΕΚΑΣΚΕΜ, καθώς επιβλήθηκε με 91-47 της Κύπρου.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Χρήστος Σγουρίτσας, έκανε αρκετές αλλαγές στην σύνθεση της ομάδας καθώς χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που δεν είχαν συμμετοχή στο χθεσινό παιχνίδι.
Συγκλονιστικό ήταν το πρώτο ματς της σημερινής ημέρας με την Βουλγαρία να επικρατεί στο τέλος με 63-60 της Παλαιστίνης, ενώ η Ισπανία ήταν για μια ακόμη φορά εντυπωσιακή καθώς επιβλήθηκε με νέα «κατοστάρα» αυτή τη φορά επί της Ρουμανίας (111-37). Αναλυτικά οι αγώνες:

Βουλγαρία-Παλαιστίνη 63-60
Δεκάλεπτα: 10-16, 32-33, 48-47, 63-60
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Γρηγοριάδης
Βουλγαρία(Ράτσεφ-Στογιάνοφ): Κριτάντζε 6, Ιβάνοφ Β. 10, Βαλκάσκι 2, Καμπούροφ 14, Μαρίνοφ, Ιβάνοφ Σ. 1, Γκεργάνοφ 9(1), Καραμφίλοφ 6, Τοντόροφ 5, Κομπάκοφ 11(1).
Παλαιστίνη (Μάρτα-Αζάρ): Σάγιερ, Μούσα, Σκοκάνι 22(3), Μπόσα 3, Αναμπταουί 2, Χαμουντεϊ 13(1), Αμπουκχαντέρ, Αμπουσμσίβ 12, Μπόσα, Ασμπάχ, Χερτζαλάχ 8.

Ελλάδα-Κύπρος 91-47
Δεκάλεπτα: 18-11, 41-27, 65-36, 91-47
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Γρηγοριάδης
Ελλάδα(Σγουρίτσας-Κολοκυθάς): Πετανίδης 7, Νάσης-Ντάνας 13, Νέστορας, Παγώνης 8, Κανελλόπουλος 6, Αστεριάδης, Φιλοξενίδης 18, Βούκτσεβιτς 9, Τόλας 4, Κατσογιάννης 11, Καλύβας 11, Καλαής 4.
Κύπρος (Κονσταντίνου-Αργυρού): Μπατιλιώτης, Γιανναράς 9, Λιασίδης 8, Αντωνίου, Ευμολπίδης, Λουκά, Τσιελέπας 6, Αγγέλη 6, Σοφοκλέους, Ευσταθιάδης, Θεμιστοκλέους 10, Κωνσταντίνου 8.

Ισπανία-Ρουμανία 111-37
Δεκάλεπτα: 27-11, 51-21, 82-29, 111-37
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Γρηγοριάδης
Ισπανία(Παναντέρο-Ορλάνο): Μπερσέντο 12, Λέον 1, Κάλβο 9, Ρούιζ 4, Εστεμπανέλ 14, Βάνκεζ 24(4), Ντομινίνκουεζ 8(1), Μαρτίνεζ 8, Νάσπλερ 8, Τσούκα 11, Ακουίνο 8, Οκόα 4.
Ρουμανία(Πόρα-Ιοάν): Ιβανέσκου 4, Ιλιε, Μαρινάου, Κοτσέλεα 10, Ιονέσκου 4, Γκμέοργκε 7, Τσέρμπου 4, Οπρέα 4, Λικουρίτσι, Ούσκα 4, Αλισταρ, Ναστρούτ.

Το πρόγραμμα αγώνων 22.08.2017

16:00 Ισπανία-Παλαιστίνη
18:00 Ρουμανία-Κύπρος
20:00 Ελλάδα-Βουλγαρία

basket.gr

Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter

Ενδιαφέρουν

chevron_left home chevron_right