menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  6.4.17 από isaak

Β΄ ΑΝΔΡΩΝ 25Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Αναλυτικά οι πόντοι - φύλλα αγώνα)

Κοινοποίησέ το :

Οριστικοποιήθηκαν οι τέσσερις ομάδες των play off αλλά και η σειρά και τα ζευγάρια
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ. (2-0) και ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ .- ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (1-1). Οριστικά εκτός των play off είναι η ΕΑ Νικαίας αφού υστερεί αν ισοβαθμίσει με τον Αστέρα .
Στα play outs Εν. Περάμου Μεγάρων Τελαμώνας και Παννεαπολικός είναι σίγουρες (η θέση τους μπορεί να αλλάξει)  ενώ η 10η θέση εκκρεμεί  μεταξύ Λέοντα και Τερψιθέας Γλ. Η απλή ισοβαθμία ευνοεί τον Λέοντα αλλά αν γίνει τριπλή με ΑΟΝΑ Λέοντα και Τερψιθέα ευνοείται η Τερψιθέα .



ΕΝ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ –ΑΟΝΑ 85-80 παρ.  (73-73 καν. αγ.)
Διαιτητές : Παπαφωτίου , Καλαντζής
Δεκάλεπτα : 22-24,  43-40,  56-57,  73-73(καν. αγ.), παρ.85-80
ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ ( Δρουμπούκης, Τηγάνης):  Προσελέντης 21(4), Τόμπρος 8, Καραίσκος 3, Νικολούσιος 18(6), Μουστάκας 2, Χαραλαμπίδης 6, Σαμπλί 13(1), Μελισσάς 5(1), Παπάνογλου 9(1), Ασημόπουλος, Μάναλης, Καρακατσάνης
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος): Ζευγώλης Μαγγωνάκης 21(2), Ψάλτου, Αγγελόπουλος, Μανίκας, Άμερσον 15(3), Θεοφανίδης 8, Χατζηρόδος 4, Ραζής 4, Πηλιούνης 24(2), Ρετσίνας, Αρνόκουρος
Ε Α ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 98 -77
Διαιτητές : Μπούκας , Καλογριάς
Δεκάλεπτα : 26-24, 50-39,83- 58, 98-77
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης , Λαμπαδάριος): Λιθόπουλος 19 ,  Φουντής 33(8),  Βαρλάς 18(1) , Σκοπελίτης 2, Κόϊκας 16(1), Μουστάκος Ευαγγ.,  Λάμπρου 6, Κουτρομπίλας 2 , Γιανδήμας 2 
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ(Τασιόπουλος Φωτεινός):  Σιγλέτος 7(1) Κακαβάς Π. 11(1),>Κόκκινος 22(1) , Ψυχογιός 4 Παρασκευόπουλος 5 , Δημητρίου 6 , Κασπαριάν 8(2) , Χαλκιάς 7, Μαγγανάς 2, Κουβούσης 3(1) , Τσίλαγας 2
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. -ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ.   72-77
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας Τσαλίκης
Δεκάλεπτα :  20-21, 44-39, 56-63, 72-77
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Λουλουδάκης , Βλουτής ):  Λιανούδης 1, Κορωνιός 11(1) , Νικολάκης 5(1) , Παπαμιχαήλ 5, Ζέρβας 4  Παπαδάκης 17(1) , Παπαγιανννόπουλος 15(3) , Χριστοδουλόπουλος 6(2), Σκουμής 7, Παπαθανάσης , Ανδριώτης Λουκάτος
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. (Παύλος,  Καλοίδης):   Κόγκας 11(3), Μαμουνής  , Βλαχάκης 4(1) Κορκοσούρας 18(5), Αθανασούλας 4, Λαμπρινός ,  Μοναχός 2, Ρέπας 8, Μπόθος 17(2), , Θωμάς  , Παυλόπουλος , Τριανταφυλλίδης 13(1)
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ  59-53
Διαιτητές : Σπυρόπουλος , Αργυρούδης
Δεκάλεπτα :  19-10, 28-25, 42-33, 59-53
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Πούτος): Βαμβακάς 5(1), Τόμπρος 4, Κούμενος, Στεφάνου 2 , Φιλίππου 25(3) , Μπουρβάνης 4 Αναγνωστόπουλος , ,Ράπτης 4 Καρατζιόγλου 10(1),  Ζέρβας 5(1), Μπούταλης

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης Τιτάκης ):  Τριανταφύλλου 3(1),  Φορτάτος 13(1), Γιαννακής 8(2) , Γουρνάς 6, Βουρνάς 8, Θεοδωρικάκος 7(1),  Κοντοστέργιος 6 , Μαρής 2
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ  -ΤΑΤΑΥΛΑ  66-67
Διαιτητές: Πόντας , Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 22-12, 37-33, 52-52, 66-67
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου):  Τάγκαλος 9(1), Τζοβάρας 14(4), Καμπούρης 7(1) Μαραγκόπουλος 11 Αλεξανδρόπουλος 3(1) ,Σερελέας ,  Θεοχάρης 12, Στεργίου Λίππας  ,Χαριτωνίδης  Λούγαρης 7(1)

ΤΑΤΑΥΛΑ (Σιταράς): Νικολόης 17(1), Παπαδόπουλος 14(1), Κουρής 12(1), Κουζινόγλου 10, Αβανίδης 11(1), Παδουβάς, Κάβουρας 3
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ . ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  65-57
Διαιτητές : Μαυρέλης , Προμπονάς
Δεκάλεπτα :  15-16, 31-31,  52-49, 65-57
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Τάσος-Ζάλιαρης): Κακαράτζας , Μανίκας 3, Γιαννακόπουλος 1, Φλέγκας 25(3), Βασιλικός 6, Μαστρογιάννης 10(2), Ρουμάνι 7(1), Κουντούρης 7, Πάσαρης , Φωτεινάκης 6(2), Παπαγεωργίου , Ελενίτσας

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης): Κουτρομπίλας ,  Τζίτζης 5 Συρίγος 7 Βαρβατάκος 12(2) , Κοθράς 5 ,  Μελάς 11(1) , Μακαρατζής 10(2), Μπουλαντζάς 3 , Μπινιάρης 4
ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧ. -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ   41-43
Διαιτητές : Τσουραπάς , Ρουμελιώτης
Δεκάλεπτα : 15-17, 26-27, 33-35, 41-43
ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Ιμπραημάκης  Μαντζώρος):  Ιωάννου 2, Συριανός 6 , Καρασούλας 4, Νικολάου 8 , Βασιλάκος , Βάσσης 1, Μαρκουίζος 8, Κετέμα 7(1) , Κοντούζογλου 5(1)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ (Κάσσης Μαγγιώρος):  Φωστέρης 7(2) Δούβος 7(1) ,  Κασσάνος 7, Γρηγοράκος 4,  Κουκουβάκης 4,  Αδράμης 2, Ακρίβος 4 , Ζάβρας 6,  Ρουσσάκος3 























                                     ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ
47
25
22
3
1920
1602
2
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΣ
46
25
21
4
1763
1487
3
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ
45
25
20
5
1633
1497
4
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 
42
25
17
8
1648
1595
5
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
41
25
16
9
1694
1586
6
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
40
25
15
10
1693
1666
7
ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ
36
25
11
14
1694
1787
8
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
35
25
10
15
1603
1599
9
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ
35
25
10
15
1508
1551
10
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
34
25
9
16
1571
1676
11
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ
32
25
7
18
1679
1824
12
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ
32
25
7
18
1586
1748
13
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
31
25
6
19
1544
1739
14
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
29
25
4
21
1533
1712


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
Υποστηρικτής των θεμάτων: ΕΣΚΑΝΑ › ΑΝΔΡΩΝ Β

Ενδιαφέρουν

chevron_left home chevron_right