menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  28.3.17 από isaak

Η β΄ φάση των παμπαίδων και η τελική φάση της Γ΄ εφήβων- Η απόφαση της ΕΣΚΑΝΑ για την τελική φάση εφήβων

Κοινοποίησέ το :
Η κλήρωση για την β΄ φάση των παμπαίδων και την τελική φάση των εφήβων Γ΄ κατηγορίας , θα γίνει την Τετάρτη 29 Μαρτίου στις 17.00 στα γραφεία της ΕΣΚΑΝΑ στον περιβάλλοντα χώρο του ΣΕΦ. 



Για τους παμπαίδες με απόφασή του το ΔΣ αποφάσισε στην  β΄ φάση να  συμμετάσχουν 16 ομάδες που θα χωρισθούν σε 4 ομίλους των τεσσάρων ομάδων(ένας με όλους σε ουδέτερα) . Από τον ισχυρό 1ο όμιλο προκρίνονται οι επτά πρώτες ομάδες και οι τρεις πρώτοι από καθένα εκ των τριών άλλων ομίλων . Στο φάϊναλ φορ (ημιτελικοί και μικρός και μεγάλοες τελικός) προκρίνονται οι πρώτοι καθενός εκ των τεσσάρων ομίλων και θα γίνει κλήρωση για τα ζευγάρια .
Στους εφήβους της Γ΄ κατηγορίας θα συμετάσχουν οι πέντε πρώτοι των ομίλων και θα αγωνιστούν σύστημα pool ένας με όλους σε ουδέτερα γήπεδα (ένας αγώνας) , Πρόκειται για τις εξής ομάδες ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. , ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ , ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ,  ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ , ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ . Κάθε ομάδα παραχωρεί το γήπεδό της για να αγωνιστούν οι τέσσερις άλλες ανά αγωνιστική .

Επίσης με απόφαση του Δ.Σ. της Ένωσης οι αγώνες play off της τελικής φάσης παίδων και εφήβων θα διεξαχθούν σε διαφορετικές ημέρες για να έχουν δικαίωμα να συμμετάσχουν στις εφηβικές ομάδες οι τέσσερις παίδες όπως προβλέπεται από την προκήρυξη τόσο της ΕΣΚΑΝΑ όσο και της ΕΟΚ . 


ΕΦΗΒΟΙ 
ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
03/04/17
21.30
ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
07/04/17
21.30
ΚΛ. ΣΕΦ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
10/04/17
21.30
ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 
03/04/17
21.30
ΚΛ. ΒΑΡΙΚΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
07/04/17
22.15
ΚΛ. ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
10/04/17
21.30
ΚΛ. ΒΑΡΙΚΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ



ΠΑΙΔΕΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
4/4/17
19.00
ΣΕΦ Β
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
4/4/17
20.15
ΚΛ ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
8/4/17
16.30
ΚΛ. "ΑΝΔ.. ΒΑΡΙΚΑΣ"
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
8/4/17
17.00
ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
ΑΝ ΧΡΕΙΑΣ
11/04/17
19.00
ΣΕΦ Β
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΝ ΧΡΕΙΑΣ
11/04/17
20.15
ΚΛ ΕΘΝ ΑΝΤΙΣΤ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ



Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter

Ενδιαφέρουν

chevron_left home chevron_right