menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  15.7.16

EOK - FIBA U20 | Live Ιρλανδία-Ελλάδα (IRL-GRE 15.07.2016 18.45) στην πρεμιέρα του Ευρωπαϊκού στην Χαλκίδα



EOK - FIBA U20 | Live IRL-GRE (15.07.2016 18.45) στην πρεμιέρα του Ευρωπαϊκού στην Χαλκίδα


(HellenicBF)


Οι παίκτες που αποτελούν τη δωδεκάδα της Ελλάδας για τη διοργάνωση είναι:

4.Βασίλης Τολιόπουλος 15.06.1996 1.88 γκαρντ Ολυμπιακός
5.Θωμάς Κώττας 27.04.1996 2.08 σέντερ -
6.Αντώνης Κόνιαρης 30.09.1997 1.92 γκαρντ Παναθηναϊκός
7.Γιώργος Τσαλμπούρης 27.06.1996 2.15 σέντερ ΑΕΚ
10.Διονύσης Σκουλίδας 29.07.1997 2.00 φόργουορντ ΑΕΚ
12.Σωτήρης Μπιλλής 14.11.1996 2.00 φόργουορντ Κολοσσός Ρόδου
13.Δημήτρης Σταμάτης 12.01.1996 1.87 γκαρντ ΑΕ Ν. Κηφισιάς
15.Βασίλης Χαραλαμπόπουλος 06.01.1997 2.02 φόργουορντ Παναθηναϊκός
16.Νίκος Δίπλαρος 28.06.1997 1.88 γκαρντ Άρης
17.Βασίλης Μουράτος 24.11.1997 1.92 γκαρντ Ολυμπιακός
20.Μιχάλης Λούντζης 04.08.1998 1.92 γκαρντ Παναθηναϊκός
34.Κώστας Αντετοκούνμπο 20.11.1997 2.06 φόργουορντ Dayton


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/5161-u-20-neon-dodekada

Το πρόγραμμα

Παρασκευή 15/7

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αλβανία-Μ. Βρετανία

14.15 Ολλανδία-Κόσσοβο

16.30 Κροατία-Ρουμανία

18.45 Ιρλανδία-Ελλάδα

21.00 Σλοβακία-Βουλγαρία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Μαυροβούνιο-Γεωργία

16.30 Αρμενία-ΠΓΔΜ

18.45 Ρωσία-Εσθονία

21.00 Λευκορωσία-Ισλανδία



Σάββατο 16/7

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Πορτογαλία-Αρμενία

14.15 ΠΓΔΜ-Μαυροβούνιο

16.30 Πολωνία-Λευκορωσία

18.45 Ελλάδα-Ολλανδία

21.00 Ισλανδία-Ρωσία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Μ. Βρετανία-Ιρλανδία

16.30 Κόσοβο-Αλβανία

18.45 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβακία

21.00 Βουλγαρία-Κροατία



Κυριακή 17 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Κόσοβο-Μ. Βρετανία

14.15 Ολλανδία-Ιρλανδία

16.30 Ρουμανία-Βουλγαρία

18.45 Αλβανία-Ελλάδα

21.00 Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Γεωργία-ΠΓΔΜ

16.30 Μαυροβούνιο-Πορτογαλία

18.45 Εσθονία-Ισλανδία

21.00 Ρωσία-Πολωνία



Δευτέρα 18 Ιουλίου

Ρεπό



Τρίτη 19 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αρμενία-Μαυροβούνιο

14.15 Πορτογαλία-Γεωργία

16.30 Λευκορωσία-Ρωσία

18.45 Ελλάδα-Κόσοβο

21.00 Πολωνία-Εσθονία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Ιρλανδία-Αλβανία

16.30 Μ. Βρετανία-Ολλανδία

18.45 Σλοβακία-Κροατία

21.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρουμανία



Τετάρτη 20 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αλβανία-Ολλανδία

14.15 Κόσοβο-Ιρλανδία

16.30 Βουλγαρία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

18.45 Ελλάδα-Μ. Βρετανία

21.00 Ρουμανία-Σλοβακία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 ΠΓΔΜ-Πορτογαλία

16.30 Γεωργία-Αρμενία

18.45 Ισλανδία-Πολωνία

21.00 Εσθονία-Λευκορωσία

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και παίζουν χιαστί σε νοκ άουτ αγώνες στις 22, 23 και 24 Ιουλίου. Τα ζευγάρια των προημιτελικών είναι Α1-Β2, Δ1-Γ2, Γ1-Δ2, Β1-Α2. Συνεχίζουν σε αγώνες κατάταξης όλες οι ομάδες και από την 9η θέση και κάτω.

http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/5154-neon-andron-to-star-kentrikis-elladas-tis-metadoseis

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right