Για 4η σερί χρονιά πρωταθλήτρια EΣΚΑΝΑ νεανίδων ο Πρωτέας Βούλας 57-44 -Φωτορεπορτάζ - ΕΣΚΑΝΑ

ΣΕ ΤΙΤΛΟΥΣ

Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής

13.4.16

Κρόνος Αγ.Δημ. - Πρωτέας Βούλας (15-10 1ο δεκ., 25-28 ημίχρονο, 44-44 3ο δεκ.,), 44-57 τελικό

Ο Πρωτέας Βούλας νίκησε στον τελικό τον Κρόνο Αγ. Δημ. και με sweep 2-0 κατέκτησε τον τίτλο . Αξίζει να σημειωθεί ότι το μας πήγαινε πόντο για 30 λεπτά αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες δεν σκόραραν και με με σερί 0-13 ο Πρωτέας (τα δύο τελευταία χρόνια πρωταθλητής Ελλάδας) πήρε την νίκη τίτλο

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 44-57