menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  25.6.15 από isaak

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Πικρή ήττα για τον Κρόνο που χάνει οριστικά το χρυσό στην Καλαμπάκα πάλι από τον ΄'Αρη

Κοινοποίησέ το :
Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ιδιαίτερα στην επανάληψη ο Αρης επικράτησε με 63-45 του Κρόνου Αγίου Δημητρίου στο μεγάλο σημερινό παιχνίδι της σημερινής δεύτερης αγωνιστικής του 26ου Πανελληνίου Κορασίδων που συνεχίζεται στην Καλαμπάκα.

Από τις νικήτριες εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Ελενα Τσινέκε που πέτυχε τους 33 από τους 63 πόντους της ομάδας της.

Δεκάλεπτα: 12-8, 29-16, 46-29, 63-45
Διαιτητές: Δεσλής-Δολγύρας
ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Σικαλίδου, Τσινέκε Κ. 5(1), Τσινέκε Ε. 33(1), Βαντσιούρη 7(1), Θώμογλου 10(2), Γιαννουσίου 4, Νιγδέλη 2, Καλογρίδου, Αβρονιδάκη, Χριστάκογλου 2, Μπουντούκα, Κυριακοπούλου.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παναγιωτόπουλος): Τζανετάτου 13(1), Τσιμπίδη 2, Νικολαϊδου 2, Καραλή 4, Ξυδά, Λαμπράκη, Παναγιωτοπούλου 2, Γασπαράτου 9(2), Μαγγίνα 5, Μυλωνάκη 8(2).

Ιδιαίτερα χαρούμενος ο προπονητής του Αρη, Τάσος Τζιότζιος, δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα: «Είχαμε τρομερή ψυχική δύναμη, παίξαμε σαν ομάδα ενώ υπήρχε και υπέροχο κλίμα. Ξεπεράσαμε τον τραυματισμό της Μπουντούκα και πήραμε μια πολύ σημαντική νίκη. Παρόλα αυτά δεν τελείωσε ακόμη τίποτα και πρέπει να πάρουμε και τα υπόλοιπα παιχνίδια»
Στα άλλα ματς Παναθηναϊκός Ηρόδοτος 76-46, Απόλλωνας Πτολεμαίδας -Έσπερος Πάτρας 47-41
Μετά την δεύτερη αγωνιστική τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και τα επόμενα παιχνίδια του 26ου Πανελληνίου Κορασίδων έχουν ως εξής:

Τετάρτη 24 Ιουνίου

Έσπερος ΑΟΠΑ-Παναθηναϊκός ΑΟ  42-56
ΑΣ Άρης-Απόλλων Πτολεμαΐδας 49-33
ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΟΝΑ Ηρόδοτος  70-44

Πέμπτη 25 Ιουνίου

ΑΣ Άρης-ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-45
Απόλλων Πτ.-Έσπερος ΑΟΠΑ  47-41
Παναθηναϊκός ΑΟ-ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 76-46

Η βαθμολογία

Παναθηναϊκός                 4
Αρης                               4
Κρόνος Αγίου Δημητρίου   3
Απόλλων Πτολεμαΐδας      3
Εσπερος Πάτρας               2
Ηρόδοτος                          2

Παρασκευή 26 Ιουνίου

16.00 ΑΟΝΑ Ηρόδοτος-Απόλλων Πτ.
18.00 Κρόνος Αγ. Δημ.-Παναθηναϊκός ΑΟ
20.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-ΑΣ Άρης

Σάββατο 27 Ιουνίου

15.00 ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ.-Έσπερος ΑΟΠΑ
17.00 ΑΣ Άρης-ΑΟΝΑ Ηρόδοτος
19.00 Απόλλων Πτ.-Παναθηναϊκός ΑΟ

Κυριακή 28 Ιουνίου

10.00 ΑΟΝΑ Ηρόδοτος-Έσπερος ΑΟΠΑ
12.00 Παναθηναϊκός ΑΟ-ΑΣ Άρης
14.00 Απόλλων Πτ.-ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ.

15.30 Απονομές





















Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right