menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  19.12.14

EOK | 31ο Τουρνουά Παίδων "Πέτρος Καπαγέρωφ" (Χριστουγεννιάτικο)

Πέτρος Καπαγέρωφ



Το 31ο Τουρνουά Χριστουγέννων παίδων, «Πέτρος Καπαγέρωφ» θα διεξαχθεί στoν Αστακό Αιτωλοακαρνανίας, (26-30/12/2014) και διοργανώνεται από την Ε.Ο.Κ., την ΕΣΚΑΒΔΕ, και το Δήμο Ξηρομέρου.

Οι Περιφερειακοί προπονητές σε συνεργασία με τους Ομοσπονδιακούς Προπονητές επέλεξαν 62 αθλητές που θα λάβουν μέρος στο τουρνουά. Επικεφαλής Προπονητής του Τουρνουά Χριστουγέννων «Πέτρος Καπαγέρωφ» θα είναι ο Τεχνικός Σύμβουλος Ανάπτυξης Παίδων, Κώστας Πολίτης. Οι Ομοσπονδιακοί Προπονητές θα είναι οι Γιώργος Δήμου και Θεόδωρος Αστεριάδης.Οι Περιφερειακοί Προπονητές που θα συμμετέχουν στο Τουρνουά είναι οι εξής: Ηλίας Στρατικόπουλος (ΕΣΚΑ), Βασίλης Ναούμης, Δημήτρης Κόγκας, Γιάννης Διαμαντάκος (ΕΣΚΑΒΔΕ), Θεόδωρος Γιαννακόπουλος (ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ), Δημήτρης Μανωλιτσάκης (ΕΣΚΑΚ) και Γιώργος Μακράκης (ΕΚΑΣΚ).

Αναλυτικά οι αθλητές που έχουν κληθεί:




ΕΣΚΑΝΑ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΩΝ/ΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ 2000 1,95 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΑΡΓΑΛΗΣ 2000 1,98 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΡΜΑΟΣ 2000 1,80 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ 2000 1,82 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΤΖΗΒΕΡΟΓΛΟΥ 2000 1,92 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΓΕΛΗΣ 2000 1,85 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

ΗΛΙΑΣ ΜΩΡΑÏΤΗΣ 2001 1,78 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑÏΣΚΟΣ 2001 1,90 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΞΕΝΟΣ 2001 1,78 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΑ 2000 2,00 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡ.






ΕΣΚΑ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΑΛΚΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ 2000 1,80 Γ.Σ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ 2000 1,85 Γ.Σ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΝΙΚΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 2000 1,88 ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

ΦΩΚΙΩΝ ΓΚΙΚΑΣ 2000 1,95 DEREE

AΡΗΣ ΤΣΟΥΡΓΙΑΝΝΗΣ 2000 1,98 ΕΚΠ.ΔΟΥΚΑ

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΨΗΣ 2000 1,97 ΕΚΠ.ΔΟΥΚΑ

ΝΙΚΟΣ ΡΟΓΚΑΒΟΠΟΥΛΟΣ 2001 1,94 ΕΚΠ.ΔΟΥΚΑ

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 2001 1,90 DEREE

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 2001 1,85 ΑΜΥΝΤΑΣ

ΣΠΥΡΟΣ ΣΙΟΥΝΤΡΗΣ 2000 1,88 ΑΜΥΝΤΑΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΓΚΙΝΟΣ 2001 1,85 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΨΑΡΡΑΣ 2000 1,85 ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ



ΕΚΑΣΘ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΝΔΡΑΜΑΝΗΣ 2000 1,90 ΠΑΟΚ

ΚΟΥΤΟΥΞΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 2000 1,85 ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ 24

ΑΛΤΙΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2000 1,90 ΑΡΗΣ

ΜΠΡΟΥΚΣ XOYAN 2000 1,87 ΑΣΤΕΡΙΑ

ΚΩΣΤΙΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2001 1,92 ΧΑΝΘ

ΖΟΥΝΤΣΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2001 1,90 ΑΡΗΣ

ΑΛΕΞΗΣ ΚΙΟΥΡΤΣΙΔΗΣ 2000 2,02 ΠΑΟΚ

ΠΕΤΑΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2001 1,90 ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 2001 1,88 ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ 24

ΣΙΔΗΡΟΗΛΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2001 1,85 ΑΡΗΣ

ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ ΦΩΤΗΣ 2001 1,88 ΑΣΤΕΡΙΑ



ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΠΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2000 1,87 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΤΣΕΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ 2000 1,84 ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

ΚΑΤΣΑΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2000 1,97 ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΜΠΑΚΟΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2000 1,90 ΔΙΟΝ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ



ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΕΥΘΥΜΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 2000 2,08 ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ

ΧΑΣΑΝ ΕΜΙΡΧΑΝ 2000 1,89 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΚΟΜΟΤ.

ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 2000 1,90 ΑΟ ΑΛΕΞ.ΑΛΕΞΑΝΔΡ.



ΕΚΑΣΚΕΜ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΓΩΝΙΔΗΣ 2000 1,94 ΑΓΕΠ

ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2000 1,90 ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 2001 1,94 ΦΙΛ.ΒΕΡΟΙΑΣ



ΕΚΑΣΔΥΜ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΘΑΝΑΣΗΣ ΤΣΟΥΚΑΣ 2001 1,76 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓ

ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΠΑΣΑΚΥΡΟΣ 2000 1,80 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΑΡΔΑΚΑΣ 2000 2,00 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ



ΕΣΚΑΘ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2000 1,95 ΑΕ ΔΙΜΗΝΙΟΥ

ΖΕΥΓΑΡΑΣ ΘΩΜΑΣ 2001 1,97 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑ



ΕΣΚΑΒΔΕ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΣΙΡΜΠΑΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 2001 1,90 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2001 1,99 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΙΑΡΤΖΑΣ 2000 1,89 ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΑΚΑΛΗΣ 2000 1,88 ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒ.



ΕΣΚΑΚ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΑΤΖΙΟΣ 2000 1,90 Α.Ο.ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΥΓ.



ΕΣΚΑΗ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΠΑΖΙΝΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 2000 1,94 ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ

ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ 2000 1,88 ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΤΣΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ 2000 1,93 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡ.

ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ 2001 1,93 ΚΟΡΟΙΒΟΣ





ΕΚΑΣΚ

ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΔΗΜΗΤΡ.ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ 2000 1,93 ΑΓΟΡ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ 2000 1,89 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΓΕΩΡ.ΚΟΥΤΣΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 2000 1,96Α.Ο. ΚΥΔΩΝ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΟΛΙΤΑΚΗ Σ 2000 1,91ΠΕΔΙΑΔΑ



ΕΣΚΑΣΕ



ΕΤ. ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ 2001 1,91 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ




Αναλυτικά το πρόγραμμα του Τουρνουά:



ΣΑΒΒΑΤΟ 27 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

09.00-10.30 ΑΙΟΛΟΣ – ΧΟΒΟΛΙΟ

1030-12.00 ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

12.00-1330 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΔΡΑΓΑΜΕΣΤΟ

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

16.00-17.30 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΑΙΟΛΟΣ

17.30-1900 ΔΡΑΓΑΜΕΣΤΟ-ΗΡΑΚΛΗΣ

19.00-20.30 ΧΟΒΟΛΙΟ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

09.00-10.30 ΑΙΟΛΟΣ-ΔΡΑΓΑΜΕΣΤΟ

10.30-12.00 ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

12.00-13.30 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΧΟΒΟΛΙΟ

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

16.00-17.30 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΙΟΛΟΣ

17.30-19.00 ΗΡΑΚΛΗΣ-ΧΟΒΟΛΙΟ

19.00-20.30 ΔΡΑΓΑΜΕΣΤΟ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 29 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

09.00-10.30 ΑΙΟΛΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ

10.30-12.00 ΧΟΒΟΛΙΟ-ΔΡΑΓΑΜΕΣΤΟ

12.00-13.30 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ



18.00-20.00 ALLSTAR – ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ

20.00 -21.30 ΑΠΟΝΟΜΕΣ -ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Κλειστό Γυμναστήριο Αστακού.



http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/2171-31-tournoua-paidon-petros-kapagerof




Υποστηρικτής των θεμάτων: ΕΣΚΑΝΑ › ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right