menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  30.4.14 από isaak

Πανελλήνιοι Αγώνες Ενώσεων και ΤΕ Κορασίδων 2014

Κοινοποίησέ το :

Οι Πανελλήνιοι αγώνες Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών κορασίδων για την περίοδο 2013-2014 διοργανώνεται από την Ε.Ο.Κ. και την ΕΣΚΑΒΔΕ και θα διεξαχθεί στον Αστακό Αιτωλοακαρνανίας από 2 Μαΐου έως 4 Μαΐου 2014.
Ομάδες Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών
Στους αγώνες θα λάβουν μέρος οι παρακάτω ομάδες που θα συγκροτήσουν οι αντίστοιχες Ενώσεις: ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ, ΕΚΑΣΘ και μία Μικτή απαρτιζόμενη με αθλήτριες από τις παρακάτω Ενώσεις (ΕΚΑΣΑΜΑΘ-ΕΚΑΣΔΥΜ--ΕΣΚΑΚ-ΕΚΑΣΚ-ΕΣΚΑθ).
Τόπος και ημερομηνίες διεξαγωγής Αγώνων
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Κλειστό Γυμναστήριο Αστακού Αιτωλοακαρνανίας, και το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Πρόγραμμα Αγώνων
Παρασκευή 2/5/2014

1η Αγωνιστική
19.00- 20.30 ΕΣΚΑΝΑ- ΕΚΑΣΘ
20.30 -22.00 ΕΣΚΑ – ΜΙΚΤΗ
Σάββατο 3/5/2014
2η Αγωνιστική

18.30 -20.00 ΜΙΚΤΗ- ΕΚΑΣΘ
20.00- 21.30 ΕΣΚΑΝΑ- ΕΣΚΑ
Κυριακή 4/5/2014
3η Αγωνιστική

09.30- 11.00 ΜΙΚΤΗ- ΕΣΚΑΝΑ
11.00- 12.30 ΕΚΑΣΘ- ΕΣΚΑ
12.30- 13.00 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ - ΑΠΟΝΟΜΕΣ
Οι Περιφερειακοί προπονητές σε συνεργασία με τους Ομοσπονδιακούς Προπονητές επέλεξαν τiς εξής αθλήτριες που θα λάβουν μέρος στο Τουρνουά:
ΕΣΚΑ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

4 ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΙΔΕΡΗ 2000 1,72 ΕΥΝΙΚΟΣ Γ.Α.Σ.
5 ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΔΑΜΟΥΛΑΚΗ 2000 1,71 ΕΣΚΔ.Ν.ΙΩΝΙΑΣ
6 ΙΣΜΗΝΗ ΠΡΑΠΑ 2000 1,70 Α.Ο.ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
7 ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΑΡΙΝΗ 1999 1,75 ΕΥΝΙΚΟΣ Γ.Α.Σ.
8 ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΚΑΖΑΝΤΖΙΟΓΛΟΥ 1999 1,72 Α.Ε.Ν.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
9 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΦΑΡΟΥ 1999 1,75 Α.Ο.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
10 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΜΙΤΣΗ 2000 1,70 Α,Ο,ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
11 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΟΛΛΙΑΔΗΜΑ 2001 1,75 Γ.Σ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ
12 ΑΝΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ 1999 1,77 ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
13 ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΕΝΤΙΚΗ 2000 1,78 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Σ.
14 ΤΖΕΝΗ ΦΑΣΟΥΡΑ 1999 1,88 Α.Ο. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
15 ΕΙΡΗΝΗ ΚΟΥΚΗ 2000 1,87 Γ.Σ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΕΣ: ΕΛΕΝΗ ΜΙΧΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΓΓΕΛΗ

ΕΣΚΑΝΑ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

4 ΙΩΑΝΝΑ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 2000 1,75 Γ.Σ.ΙΚΑΡΟΣ
5 ΣΑΒΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ 2000 1,62 Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ
6 ΚΩΝ/ΝΑ ΣΤΕΦΑΝΟΥ 2001 1,70 Α.Ο.ΤΕΡΨΙΘΕΑ
7 ΝΑΥΣΙΚΑ ΚΟΚΚΑΛΗ 2000 1,80 Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ
8 ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ 1999 1,70 ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ
9 ΔΗΜΗΤΡΑ ΛΑΜΠΡΑΚΗ 2000 1,82 Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ
10 ΖΩΗ ΚΟΡΡΕ 2000 1,74 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
11 ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1999 1,70 Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
12 ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΡΕΜΜΥΔΑ 2000 1,66 Α.Ο.Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
13 ΑΣΠΑ ΓΑΣΠΑΡΑΤΟΥ 2000 1,67 Γ.Σ.ΚΡΟΝΟΣ
14 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ 1999 1,77 Γ.Σ.ΙΚΑΡΟΣ
15 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΑΓΓΙΝΑ 2000 1,84 Γ.Σ.ΚΡΟΝΟΣ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΑΡΑΠΗΣ

ΕΚΑΣΘ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

4 ΕΛΕΝΗ ΣΙΦΝΑΙΟΥ 1999 1,55 Μ.Α.Σ.ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
5 ΣΟΦΙΑ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 2001 1,65 ΕΚΠΑΙΔ.ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
6 ΣΟΦΙΑ ΓΚΡΙΤΖΑΛΗ 2001 1,65 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
7 ΕΥΗ ΠΑΠΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ 1999 1,67 Α.Σ.ΠΑΟΚ
8 ΕΛΕΝΑ ΣΙΚΑΛΙΔΟΥ 1999 1,67 Α.Σ.ΑΡΗΣ
9 ΦΩΤΕΙΝΗ ΦΑΣΟΥΛΑ 1999 1,67 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ
10 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΣΙΝΕΚΕ 1999 1,70 Α.Σ.ΑΡΗΣ
11 ΕΛΕΝΑ ΤΣΙΝΕΚΕ 1999 1,70 Α.Σ.ΑΡΗΣ
12 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΙΓΔΕΛΗ 2000 1,72 Α.Σ.ΑΡΗΣ
13 ΧΡΥΣΑ ΘΩΜΟΓΛΟΥ 1999 1,78 Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ
14 ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΧΡΙΣΤΑΚΟΓΛΟΥ 1999 1,78 Α.Σ.ΑΡΗΣ
15 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 1999 1,78 ΕΚΠΑΙΔ.ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΡΟΓΚΙΣΤΙΝΟΣ

ΜΙΚΤΗ
ΕΣΚΑΚ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΑΝΤΥ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ 1999 1,86 ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ
ΕΣΚΑΘ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΠΕΝΕΚΗ 2001 1,82 ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
ΜΑΡΙΑ ΝΤΡΙΣΤΕΛΛΑ 1999 1,80 ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΕΚΑΣΑΜΑΘ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΡΟΔΟΥΛΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΟΥ 1999 1,70 ΕΝ.ΚΑΛ.ΚΑΒΑΛΑΣ

ΕΚΑΣΔΥΜ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΠΑΡΘΕΝΑ ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΟΥ 1999 1,82 ΓΑΣ.ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ 1999 1,77 Γ.Σ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.

ΕΚΑΣΚ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΙΩΑΝΝΑ ΚΡΙΜΙΛΗ 2001 1,78 Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΦΑΝΗ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ 1999 1,76 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΣΙΧΛΑΚΗ 1999 1,83 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΖΟΥΜΑΔΑΚΗ 1999 1,80 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ 2000 1,68 ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΝΑ
ΙΩΑΝΝΑ ΓΑΛΑΝΑΚΗ 2000 1,72 ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΝΑ


Επικεφαλής Προπονητής του Τουρνουά θα είναι ο Ομοσπονδιακός Προπονητής Τάκης Μπακογεώργος. Επίσης θα πάρουν μέρος και οι Ομοσπονδιακοί Προπονητές: Γιώργος Βελισσαράκος, Θάνος Σόφτσης, και Ευρυπίδης Μελετιάδης..
Οι Περιφερειακοί Προπονητές –Προπονήτριες που θα συμμετέχουν στο Τουρνουά είναι οι: Ελένη Μίχα- Γεωργία Αγγέλη (ΕΣΚΑ), Κυριάκος Αράπης (ΕΣΚΑΝΑ), Παναγιώτης Βρογκιστινός (ΕΚΑΣΘ)και Φρόσω Δημητρουλάκη (ΕΚΑΣΚ).
Όλες οι συμμετέχουσες αθλήτριες και προπονητές - τριες, θα πρέπει να ειδοποιηθούν από τις αρμόδιες υπηρεσίες των Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών για τη συμμετοχή τους στο Τουρνουά και για τον τρόπο με τον οποίο θα μετακινηθούν.
Επίσης θα πρέπει να ενημερώσετε εγκαίρως το Γραφείο Αναπτυξιακού Προγράμματος της ΕΟΚ για οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει και κυρίως για την μη συμμετοχή κάποιας αθλήτριας ή προπονητή, που δεν θα μπορέσει να συμμετάσχει στο Τουρνουά τις ως άνω ημερομηνίες.
Η μέρα αναχώρησης από Αθήνα και Θεσσαλονίκη είναι η Παρασκευή 2 Μαΐου 2014 και η ημέρα επιστροφής από Αστακό είναι η Κυριακή 4 Μαΐου 2014.Το πούλμαν από Αθήνα θα αναχωρήσει από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ στο ΟΑΚΑ στις 08.00 το πρωί. Το πούλμαν από Θεσσαλονίκη θα αναχωρήσει στις 07.00 το πρωί από τα γραφεία της Ε.Ο.Κ. στη Θεσσαλονίκη. Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά ,θα επικοινωνήσετε με τον Κύριο Γραμμενίδη τηλ. 6944224413

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right