menu
ΕΣΚΑΝΑ
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής
Menu Drawer Logo
ΕΣΚΑΝΑ Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής  9.5.16 από isaak

Πρεμιέρα με νίκη η μικτή ΕΣΚΑΝΑ στο Ναύπλιο στους Πανελλήνιους Αγώνες Παίδων Ενώσεων και Τ.Ε. ΕΟΚ-Φωτό από τον αγώνα ΕΣΚΑΝΑ-1η Μικτή

Κοινοποίησέ το :

Με νίκη 73-36 της αναπτυξιακής ομάδας αγοριών της ΕΣΚΑΝΑ  επί της 1ης Μικτής ξεκίνησε το πρωί στο Ναύπλιο η τελική φάση των Πανελληνίων Αγώνων Παίδων Ενώσεων και  Επιτροπών που διοργανώνει η ΕΟΚ σε συνεργασία με το Δήμο Ναυπλιέων και την ΕΣΚΑΚ.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:


ΕΣΚΑΝΑ-1η Μικτή  73-36
Δεκάλεπτα: 27-11, 42-15, 54-29, 73-36
Διαιτητές: Βαρελάς-Στρούμπος
ΕΣΚΑΝΑ(Ράμος-Σώχος): Κολοβέρος 11(2), Φιλίππου 2, Μπουρσούκης 1, Γραμματικός 6, Σαρλάνης 6, Ραγιάς 12, Γαλάνης 2, Πετρόπουλος 6, Μωραϊτης 4, Ιωσηφίδης 2, Λογοθέτης 8, Ζευγαράς 13(1).
1η Μικτή (Κιτσούκαλης-Μανωλιτσάκης): Μιχόπουλος, Χρονόπουλος, Λουζιώτης 3, Καφεζάς 2, Ζαγαλίκης 4, Μπουγάς 2, Μιχαλόπουλος 8, Ζάρκος 11, Σούρλος, Παπαφωτίου 2, Παπανδριόπουλος, Βούλγαρης 4.

ΕΣΚΑ-2η Μικτή 70-51
Δεκάλεπτα: 19-18, 38-26, 56-37, 70-51
Διαιτητές: Βαρελάς-Σκιαδάς
ΕΣΚΑ (Καλαϊτζής-Πέτρου): Λαναράς 3(1), Καράμπελας 5(1), Κωστόπουλος 10, Σταυρακούκας 14(1), Σπύρογλου 11(2), Καραμανλής, Ευαγγελιάδης 14, Γκίνος 1, Οικονόμου 6, Ταταράκης, Σωτηρίου 2, Κρασάκης 4.  
2η Μικτή (Καρκανάκης-Καρατσώρης): Τσοπουρίδης, Λαγουδάκης 2, Μιχαήλ 2, Κοϊτσάνος, Περρης 6, Χριστοφορίδης 9, Μούτσα 4, Παναγιώτου 4, Τσάμης 2, Κουρτίδης 20(2), Κουτζόγλου, Μαναβάκης 2.  



ΕΚΑΣΘ-3η Μικτή  70-49
Δεκάλεπτα: 19-14, 31-26, 49-39, 70-49
Διαιτητές: Βαρελάς-Στρούμπος
ΕΚΑΣΘ(Μπιζάνης-Χριστοφορίδης): Νικολαϊδης 6, Κυφωνίδης, Κλωνάρας 11, Φίλιος 2, Γκύζης 3, Πράπας 2, Ζούντσας 3(1), Βακουφτσής 4, Σωτηρίου 16, Κωστίκας 1, Σιδηροηλίας 8(1), Γεωργαλάς 14.
3η Μικτή (Κασιμίδης-Τζέλας): Τσούκας 11, Δατσιαδης 1, Τσαπράζης 6(1), Δάμτσιος 2, Σούλης 2, Τουλούπης, Παπαδημητρίου 3, Βησσαρίου 7, Γκαντίδης 2, Διαλεσιώτης 2, Κάδρας 6, Καραγεωργίου 8.  

Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής που θα διεξαχθεί το απόγευμα είναι το εξής:

17:00 ΕΣΚΑΝΑ-2η Μικτή
18:30  1η Μικτή-3η Μικτή
20:00 ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑ








Οι προπονητές Ράμμος και Σώχος 

Ο αντιπρόεδρος και υπεύθυνος αναπτυξιακού Γιάννης Μακρής 

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο ΕΣΚΑΝΑ GameCenter
chevron_left home chevron_right