![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiC0E9gcJVjmF5NRFOsW85oSrR7p8_aLs3nHwQKdXutXRJSKFkxXxdDcjbe2cXxwpBjklra9WDmCaK8aOaPXG_z_wlphZ39QbWSs-4DzbC9k08m0bpAEUCSxPjTfOxbOFEryTNA-yQH5sA/s1600/kronos+champs.jpg) |
Την πρώτη θέση στις παγκορασίδες κατέκτησε ο Κρόνος Αγ. Δημ. |
Στο κατάμεστο κλ. ¨Εσπερος ο Κρόνος Αγ. Δημ. νίκησε 57-47 τον Πανιώνιο στον τελικό και κατέκτησε την πρώτη θέση στο τουρνουά παγκορασίδων Α΄ κατηγορίας της ΕΣΚΑΝΑ (στην δεύτερη θέση οι καυνέρυθρες) . Νωρίτερα στον μικρό τελικό ο Πρωτέας Βούλας επιβλήθηκε 50-42 του ΑΟΝΑ και πήρε την 3η θέση στην διοργάνωση .
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 57-47
Διαιτητές: Τσαλίκης Τζίμης
Δεκάλεπτα : 17-07, 28-17, 39-35, 57-47
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σταμούλης , Παπαϊωάννου): Μπέκιου 8, Μποσγανά 19, Μπαλάφα , Σεχάϊ , Σιγούρου 4, Καρκακέλα 7, Καραγκούνη 2, Γρηγοροπούλου 12, Ιωσηφέλη , Τσούρτη 5, Ισουφάϊ , Ραφτοπούλου
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κοπάτσκοβα, Ζέρβα): Ζιάκα 6, Ανδρονικίδου 7, Γεωργακοπούλου , Παντοπούλου 10(2), Παντελή , Τσαγκαροπούλου 10, Καντζιάν 4, Μπάκου 8(1) , Ισαακίδη , Φλάκα , Αρβανιτίδου 2, Παχνή
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhhsjfW2ET-bXibhglbqmpd9SAGEksuhPAfoxWGncHqFG0yKlDPtW3i9DuKReeSV4NtkMII61e41jWM1ZwAKJlgvwsvLp16CQEAH92COP8Vt-XgGKYCXq1U7-LQXcLVQSII9qSksg0n30w/s320/IMG_20170514_145810_HDR_BURST2.jpg) |
Ο πολύ μαχητικός φιναλίστ Πανιώνιος |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEihQ2LvqfIOxYi5pf_hclvg_Li5IptvLhTI-l0R4SE83klv-_CBt6VaV1gnfhcExyloni8ifSryGZWxp7fV-3r0fT_uX_Fy4si8ECOe-QaS5X-bQWfIOPZ6m0gPQP0ycjs_mRDY-PYtrZg/s320/IMG_20170514_150012_HDR.jpg) |
Έλενα Μποσγανά και ο αντιπρόεδρος της ΕΣΚΑΝΑ κ Μακρής |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjz0_YKLhibqG7X1IivC3W5AExow4tUcCoylYS6WGFurU01FropFUlvHWCrA_vcqjuqcnh1Txie7XaPa_eXZl4RaIVD_np2pXnEE-c8fKq1ZLK1r4xIMYsddfAFJH9hPMKU3u9awxGsrvM/s320/IMG_20170514_142403_HDR.jpg) |
Πολύς κόσμος στο κλ. Καλλιθέας "Έσπερος" |
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΟΝΑ 50-42
Διιατητές : Γερουλάνος , Καρύκας
Δεκάλεπτα : 08-13, 20-21, 36-33, 50-42
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κότσιφα ): Διαμαντοπούλου 3, Σιμιτσιδέλη 8, Σιδερίδου 2, Μανουσέλη 1, Ιωάννου 7(2), Μωραίτη Γ. 8(2) , Κεκλίκογλου 3, Δαμιανίδη 2, Ανδρικοπούλου 12, Λυμπέρη Γ.Θ. , Μωραίτη Λ., Νικολάκη , Τζιαφέτα 4
ΑΟΝΑ (Καρπετάς): Ξενιτοπούλου 2, Θεοφανίδη 2, Κάσουρα Μ. , Καζάνη 1, Κατσαρέα 13, Μαρκολέφα 4, Ρετσινά Στ 7, Καπετανοπούλου 1, Μπόγα 10, Κάσουρα Θ. , Κασωτάκη 2
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgVWkb-OhTa1Nuuk5zrdwjSzfPpWqn0Lo5_YFrMmXeM95qQFIyBKElJhkVgPaKFvhu0dAiAuex8oteMu8ef_15uWw0OM7tbLmoXSJIZ7mlRmmEgQCve9zTHEEYzdiKnY7Ps4mmIZ1tB-xc/s320/IMG_20170514_145832_HDR.jpg) |
Το διαιτητικό δίδυμο του τελικού Τσαλίκης και Τζίμης |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiECZ4XPLcOD4xoCBMmxOMZG8ByrTRuWZikLkL7GNhA9-SZ6UIDW4nN36_aXRQOIFDPsX7afX0gL8w6-W4QBnESQ9Cs2a_KrXnh57sp42qv6RSRpSK81GAJR5grdanpak2OYJwBqsDFczU/s320/IMG_20170514_130931_HDR.jpg) |
Παπαϊωάννου και Σταμούλης |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgTyrpPA5pyyQSo71YuT0qj076Cw4p-tNJKwxP1ED_IuciHNbhp2MiNzXIAwAgzJ7kLqvfaRlXNk1EQQKD9LEE-1atJFLvdVuIOreYXSqHowdvY6DvH3Jk3vzKpds48ILHORp3nc67tL2o/s320/IMG_20170514_130828_HDR.jpg) |
Υβετ Κοπάτσκοβα και Αθηνά Ζέρβα |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTVmfrrGco905l4GBYhCY4ZqZsEn4rsr_5Rf5WvhLyCkOpTlk8ff_wEW3ipwbN8CkEs6plmoaj_zh_53mQBcHEBbDyqaFv4GnvyMBJ1a_12ZQErA20XNc3wwg0-_Wcxm2LD2nrIZ7KQAM/s320/IMG_20170514_130343_HDR.jpg) |
Την 3η θέση πήρε ο Πρωτέας Βούλας |
|
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjmqQQL212LwKAIAWkEt_KShNpZa0xxWdBSa01MDSBdEZr2Iw8mweT4fJ7QqYkuXX-OVlidvsF3bBYGjmcylYqHSeHxvDIoR4PzNjfvMhCkcvCCwNZMqjDUWnBhessKure9eaXnbb4JosY/s320/IMG_20170514_130354_HDR.jpg) |
Πολύ καλή παρουσία από τον 4ο ΑΟΝΑ |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTDk2z3JoAk_76boDpyK30_PP526u0_zc6csDHgXm3QbeA9iJY8emtt_DKUqNnVBafikeroVLpZdXlXveCyfLb6N-IQTzdtQSSXGWuZjfXMUGTgJIE-7jENVi6rjyhDwDFQcxZKBAv9n8/s320/IMG_20170514_130442_HDR.jpg) |
οι κριτές του μικρ. τελικού Μοροχλιάδης Παπακωνσταντίνου και Κούρτη |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgBKKe8VyYY3bzOjnkKGjuIukW__fL6U6dIcwddczzTZGmnWQvu32QCp2TOE15_D7QkkTnbcInbfycMS6pDu0CV4LPUvNbUwKTjXE4F7XGrmGmA0hwCgt2GC-GdZIj_eLFB-YMHxRMjIxQ/s320/IMG_20170514_130522_HDR.jpg) |
Το δίδυμο του μικ. τελικού Καρύκας Γερουλάνος |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhsniYkF3weyaMWNAdiUAE1Bhewf29Fv5JaPX8vlFevHc_7g2Ickx_IKIrO32N6yCud6SD3VaJhgGG26n2CtOc3zKB7MDDJbOlyyC3TgD4CCUif8Dh22ECwgRXb9jE0zyhaPJ-RcMG7ANM/s320/IMG_20170514_131007_HDR.jpg) |
Η Μαρία Κότσιφα με τον έφορό της |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjz0_YKLhibqG7X1IivC3W5AExow4tUcCoylYS6WGFurU01FropFUlvHWCrA_vcqjuqcnh1Txie7XaPa_eXZl4RaIVD_np2pXnEE-c8fKq1ZLK1r4xIMYsddfAFJH9hPMKU3u9awxGsrvM/s320/IMG_20170514_142403_HDR.jpg) |
Κατάμεστο το κλειστό Έσπερος |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiYUTSR2ZOGmzIuJYrWVJVfU9J3QLz9tHuh20rPP7u4foBJudq30Z-X9a2punGx1iqn9WQS4Nb8awnMi4dClVhax8CdytFwse4G3bGYiDTUrGRT47pd65zx2mRnBttsy3drhBjLNM59W9Y/s320/IMG_20170514_130803_HDR.jpg) |
Ζέρβα και Παύλου |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjdRtycOgHz8jK6Su6tYmsJFJT-nxAGGlgXr3llBZuriEuJWUqblvt7XUPCT3Td3ZuYVCy0WipmlhXm4Vr-uM04Sf4-PYwMphqAF_nxh0gU03JxIgvH-MrrYY61rBt3OlsqSZ-gPxgG6RI/s320/IMG_20170514_145603_HDR.jpg) |
Ο Κρόνος Αγ. Δημ. πρώτος στις παγκορασίδες |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBv-F7KHerYt46YOChi4zMBYogFID1pF0iZM9hZNWptKoE2Rlhu2hA8NQyG6gpNcQf5t2uTGCkPxJECqvEl_lZ-_6Jsq-AOsCFmUJSCIwhJwsQLOdM4StrDhyphenhyphenAk3zgSEobre_13BenvqI/s320/IMG_20170514_145655_HDR.jpg) |
Ο φιναλίστ Πανιώνιος |