Στο youtube οι αγώνες των Εθνικών μας ομάδων παμπαίδων και παγκορασίδων στην Μελίγια της Ισπανίας (Τουρνουά Φιλίας) - ΕΣΚΑΝΑ

ΣΕ ΤΙΤΛΟΥΣ

Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής

9.7.16

Στις παγκορασίδες χάσαμε από την Γαλλία 62-47 (12-09, 25-19, 40-39)και αφού για 30 λεπτά οι μικρές μας έκαναν συγκλονιστική εμφάνιση και μετά λύγισαν από την κούραση της υπερπροσπάθειας στην χθεσινή ήττα από την Ισπανία με 66-63 στην β΄ παράταση .

Τώρα σε εξέλιξη ζωντανά το ματς στους παμπαίδες Γαλλία Ελλάδα

Η Εθνική Παμπαίδων πήρε την πρώτη νίκη της στο τουρνουά Φιλίας  με τρίποντο με ταμπλό σε νεκρό χρόνο του Τηλέμαχου Βησσαρίου ! Όντας καλύτερη από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά επιβλήθηκε της Γαλλίας 81-78. Αύριο θα αντιμετωπίσει την Ιταλία (13.00), στην τελευταία μέρα του τουρνουά στη Μελίγια της Ισπανίας.
Διαιτητές: Ουρτάδο, Γκριγκιόρι
Δεκάλεπτα: 22-14, 12-17, 24-26, 20-24
Γαλλία (Μαλκάρντ): Κουρίς 3, Ντα Σίλβα 7, Μπάρμπιτς, Μαρνέτ 12, Ντικότ 16, Θιρό 2, Κρουσόλ 2, Σιμόν 2, Μιέμ 18, Καρέν 1, Ντιαλό 3
Ελλάδα (Αστεριάδης): Βλάσιος 7 (6 α, 4κλ), Κουρτίδης 13 (8ρ), Μιχαλόπουλος, Βησσαρίου 20, Ρογκαβόπουλος 3, Μπαλαμώτης, Σωτηρίου 7, Καδράς 4, Σταυρακούκας 20 (7ρ), Σιδηροηλίας 7, Γεωργαλάς